Wydarzenia

Kulig: Powołanie sporym zaskoczeniem | Piłka Kobiet

2022-11-10 12:00:00
Natalia Kulig w poniedziałek otrzymała dodatkowe powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Dla pomocniczki to debiutanckie zaproszenie na kadrę A, bo wcześniej miała okazję uczestniczyć tylko w zgrupowaniach młodzieżowych kadr. - Sama do końca nie wierzyłam, że to się dzieje - przyznaje piłkarka.
- Powołanie było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem i sama do końca nie wierzyłam, że to się dzieje. Szczerze mówiąc, nigdy się nie zastanawiałam nad tym, czy jestem w gronie osób obserwowanych przez selekcjonerkę, bo dołączenie do grona tak elitarnych piłkarek naprawdę wydawało mi się na ten moment właściwie czymś nieosiągalnym - mówi Natalia Kulig.

Zgrupowanie rozpoczęło się w poniedziałek, a jego zwieńczeniem będzie towarzyskie spotkanie Polski z Rumunią. - Atmosfera jest świetna, a biorąc pod uwagę moją osobowość i to, że jest to moje pierwsze zgrupowanie, mogę powiedzieć, że czuje się tutaj dość swobodnie. Dziewczyny są otwarte, zagadują, wspólnie się śmiejemy - podkreśla pomocniczka WKS-u.Co ciekawe, Natalia Kulig w przeszłości otrzymywała już powołania do kadry Polski U19, a selekcjonerką tamtej reprezentacji była... Nina Patalon, która teraz prowadzi "dorosłą" kadrę.

- Z trenerką Niną Patalon miałam przyjemność współpracować już wcześniej, na kilku zgrupowaniach kadry U19. Myślę, że znajomość trenerki, jak i kilku dziewczyn z drużyny, pomogła mi przyjechać do Kielc bez większego stresu - zaznacza Natalia Kulig.Jest już debiutanckie powołanie na zgrupowanie, a teraz trzymamy kciuki za debiutanckie minuty. Mecz Polski z Rumunią odbędzie się w piątek, 11 listopada, o godzinie 16 na stadionie w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paula Duda / Łączy Nas Piłka Kobieca

Zobacz również