Wydarzenia

Ligowe ostatki | Piłka Kobiet

2023-11-18 10:00:00
W sobotę - 18 listopada - piłkarki Śląska Wrocław rozegrają ostatni mecz domowy w tym sezonie. Podopieczne trenera Piotra Jagieły w Sosnowcu zmierzą się z miejscowymi Czarnymi. Początek spotkania o godzinie 15:00.
Sobotnie spotkanie będzie meczem sąsiadów w ligowej tabeli - obie drużyny mają tyle samo punktów zdobytych i bardzo podobny bilans bramkowy. Faworytem najbliższej potyczki raczej będą sosnowiczanki, bowiem w tym sezonie na swoim terenie jeszcze nie przegrały i tylko raz straciły punkty.

Po dziesięciu meczach Śląsk i Czarni mają na swoim koncie po 14 "oczek" w ligowej tabeli i tyle samo bramek strzelonych i straconych (Czarni - bilans bramkowy 15:15, Śląsk 19:19). O ile na wyjazdach Czarni radzą sobie ze zmiennym szczęściem, o tyle u siebie są niemal bezbłędne. Ze Stadionu Ludowego, który od tego sezonu jest domem piłkarek Czarnych - punkty wywiozła jedynie liderująca w ligowej tabeli Pogoń Szczecin.

Śląsk w ostatnim czasie jest jednak na fali. Po trzech ligowych wygranych z rzędu (4:0 z AZS-em UJ Kraków, 3:0 z AP Orlenem Gdańsk i 2:0 z SMS-em Łódź) i pucharowym awansie (3:1 po dogrywce z Czarnymi II Sosnowiec), przyszedł remis z mistrzyniami Polski, GKS-em Katowice. I to remis pozostawiający spory niedosyt, bowiem wrocławianki miały w samej końcówce dwie świetne sytuacje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Sosnowiczanki natomiast w sobotnim spotkaniu będą chciały zrehabilitować się za zeszłotygodniową porażkę w Gdańsku. Czarni przegrali z AP Orlenem 0:2, tracąc dwie bramki w pierwszej połowie.

Sosnowiec jest bardzo trudnym terenem dla wrocławianek. Pod szyldem WKS-u podopieczne trenera Piotra Jagieły jeszcze w lidze nie wygrały. W sezonie 2020/2021 uległy rywalkom 1:4, w kolejnych rozgrywkach bezbramkowo zremisowały, a przed rokiem przegrały 1:3. To oczywiście w kwestii meczów ligowych, bowiem wrocławianki przed kilkoma dniami pokonały w Sosnowcu rezerwy Czarnych 3:1 po dogrywce. Wówczas hat-tricka strzeliła Oliwia Związek.

Jak będzie teraz? Czy Śląsk podtrzyma serię meczów bez porażki? Początek spotkania na Stadionie Ludowym w Sosnowcu o godzinie 15:00. Transmisja z meczu przeprowadzona będzie w klubowej telewizji Czarnych Sosnowiec.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również