Wydarzenia

Marcelina Buś: Dojrzałyśmy jako zespół | Piłka Kobiet

2024-05-16 11:00:00
W niedzielę (19 maja) piłkarki Śląska Wrocław zagrają w finale Orlen Pucharu Polski Kobiet. Podopieczne trenera Piotra Jagieły nie będą faworytem w tym starciu, ale zamierzają przywieźć trofeum do Wrocławia. - GKS to groźny rywal, ale mamy na niego sposób - zapewnia pomocniczka WKS-u, Marcelina Buś w rozmowie z serwisem Łączy Nas Piłka Kobieca.
Marcelina Buś: GKS to groźny rywal, ale mamy na niego sposób. Spodziewam się wyrównanego spotkania i dużej motywacji ze strony drużyny z Katowic, która ma szanse na podwójny sukces w tym sezonie. Mogę jednak zapewnić, że spróbujemy pokrzyżować te plany i wygrać puchar.
 
Co się zmieniło od ostatniego finału w 2022 roku? Dojrzałyśmy. Największa zmiana nastąpiła w naszych głowach. Nie tylko zaczęłyśmy wierzyć w to, że możemy wygrać z każdym przeciwnikiem, ale również zaczęłyśmy to robić.

Naszym planem od początku był finał pucharu. Start nie był jednak łatwy, bo już w pierwszym spotkaniu musiałyśmy rozegrać 120 minut, by dostać się do kolejnej rundy. Z meczu na mecz grałyśmy coraz lepiej, a nasza postawa doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy. Do Lublina jedziemy w jednym celu. Zrobimy wszystko, by puchar wrócił razem z nami do Wrocławia. Triumf byłby wspaniałym uczuciem, ale też nagrodą za pracę, jaką codziennie wykonujemy.
 
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również