Wydarzenia

Marcelina Buś przedłużyła umowę z WKS-em

2022-05-24 14:00:00
Marcelina Buś zostaje w Śląsku Wrocław. Pomocniczka przedłużyła umowę w klubem o kolejne dwa sezony.
Marcelina Buś jest jedną z podstawowych zawodniczek w talii trenera Piotra Jagieły, a także etatową młodzieżową reprezentantką Polski. W tym sezonie wystąpiła w niemal wszystkich meczach WKS-u - zagrała w 23 na 26 możliwych spotkań - i strzeliła dwie bramki.

- Gram we Wrocławiu od siedmiu lat, cieszę się, że mogę kontynuować swoją przygodę w Śląsku. Wrocław to dobre miejsce do rozwoju, a ja dalej chcę się rozwijać i cieszę się, że będę mogła grać w zespole WKS-u - mówi pomocniczka.- Marcela to zawodniczka operująca w bocznych sektorach boiska. Świetnie rozumie grę, co pozwala jej dobrze poruszać się bez piłki. Mam przyjemność prowadzić je - wraz z siostrą - od czterech lat. Od tego czasu bardzo się rozwinęły i dorosły z naszym projektem. Siostry Buś to taki "element rozpoznawczy" Śląska, szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie bez nich naszej drużyny - podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

- Cieszymy się, że Marcelina Buś nadal będzie w Śląsku. Podobnie jak siostra, jest ważnym elementem naszej "układanki". Nie zapominajmy, że to wciąż młoda zawodniczka, która jest już ograna na poziomie Ekstraligi, ale nadal może zrobić duży proges - przyznaje szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.- Marcelina Buś to ważna postać nie tylko we Wrocławiu, ale również w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Kolejno przeskakiwała kolejne szczeble i jestem przekonany, że jeśli nadal będzie ciężko pracować, to wkrótce zadebiutuje w pierwszej reprezentacji, czego jej życzę - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Kontrakt piłkarki będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024.

Gramy dalej, Marcelina! Życzymy kolejnych udanych występów i pięknych goli w barwach WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również