Wydarzenia

Martyna Buś z nowym kontraktem w Śląsku

2022-05-24 13:30:00
Młodzieżowa reprezentantka Polski i jedna z ważniejszych postaci w zespole Śląska Wrocław - Martyna Buś - przedłużyła kontrakt z klubem.
Martyna Buś jest jedną z zawodniczek z "kręgosłupa" wrocławskiej drużyny. W tym sezonie zagrała szesnaście meczów ligowych i cztery pucharowe, w których strzeliła dwie bramki. Jest także regularnie powoływana do narodowych reprezentacji - wcześniej do lat 17, a obecnie do U19.

- Bardzo się cieszę, że Martyna nadal będzie grać w Śląsku. To ofensywna środkowa pomocniczka, która swoją dynamiką i "ciągiem" na bramkę przeciwnika tworzy dla zespołu wiele sytuacji bramkowych. Jej dużym atutem jest grą prawą i lewą nogą, co daje nam większy wachlarz możliwości podczas rozgrywania akcji w ataku - mówi szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.- W ostatnim czasie Martyna Buś zrobiła spory progres, stale robi postępy, co owocuje kolejnymi powołaniami do młodzieżowych reprezentacji Polski. Wierzę, że w kolejnych miesiącach będzie równie ciężko pracować, by stale podnosić swoje umiejętności i zadebiutować w seniorskiej kadrze - zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

- Martyna to rodowita wrocławianka, doskonale wpisuje się w naszą filozofię budowania zespołu. Bez wątpienia cieszymy się, że nadal będzie z nami, bo jest ważną zawodniczką naszej drużyny - podkreśla szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.

Zadowolenia z nowej umowy nie ukrywa sama piłkarka. - Bez wątpienia cieszy mnie to, że zarząd klubu i sztab szkoleniowy chcą mnie w swoim projekcie i znów zostałam obdarzona zaufaniem. W każdym meczu będę chciała pokazać się z jak najlepszej strony - mówi Martyna Buś.Kontrakt z zawodniczką będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata, czyli do końca sezonu 2023/2024.

Gramy dalej, Martyna! Życzymy wielu kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również