Wydarzenia

Martyna Buś zostaje w Śląsku | Piłka Kobiet

2024-05-21 19:47:00
Martyna Buś, jedna z ważniejszych postaci Śląska Wrocław, zostaje w klubie na kolejny sezon.
Martyna Buś to zawodniczka, która ze Śląskiem związana jest od początku istnienia sekcji piłki nożnej kobiet w WKS-ie. Wcześniej piłkarskie szlify zbierała w AZS-ie Wrocław.- Cieszę się, że Martyna podpisała kontrakt, mocno o to walczyła. Jej forma wzrasta, w tygodniu poprzedzającym finał Pucharu Polski prezentowała się z bardzo dobrej strony. Taką Martynę chcę widzieć, zaangażowaną, walczącą, przyjmującą każdą rolę, czy to w wyjściowym składzie czy w rezerwie. To piłkarka techniczna, to jej siła, jeśli nadal będzie ciężko pracować i dbać o siebie, to może być bardzo mocnym punktem naszego zespołu - podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

W tym sezonie zawodniczka zmagała się z kontuzją kolana, ale już wróciła na boisko i do coraz lepszej formy.- Cieszę się, że zostaję w Śląsku, dobrze czuję się w klubie i w mieście. W tym sezonie kontuzja trochę uniemożliwiła mi zaprezentowanie się z najlepszej strony, a doskonale wiem, że stać mnie na jeszcze więcej. Mamy dobrą drużynę i wierzę, że wspólnie będziemy zdobywać trofea - mówi Martyna Buś.

Do tej pory Martyna Buś wystąpiła w 67 spotkaniach Śląska Wrocław (zarówno w Orlen Ekstralidze Kobiet, jak i w Orlen Pucharze Polski Kobiet), w których strzeliła cztery bramki.- Tak jak wielokrotnie podkreślałem, zależało nam na tym, by wzmacniać skład zespołu, ale zostawiając jego trzon. Bez wątpienia Martyna należy do ważnych zawodniczek w zespole, choć w ostatnich miesiącach walczyła z kontuzją. Teraz pod kątem zdrowotnym jest już w porządku, czekamy więc na powrót do pełni formy. To piłkarka o dużym potencjale, która może stać się wyróżniającą piłkarką w całej lidze - zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Kontrakt z zawodniczką będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025. Piłkarka nadal będzie występowała z numerem 11 na koszulce.

Gramy dalej, Martyna! Życzymy kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również