Wydarzenia

Monika Koziarska-Gomola: Patrzymy na siebie | Piłka Kobiet

2023-05-05 10:00:00
Do końca sezonu w Orlen Ekstralidze zostały jeszcze trzy spotkania. Najbliższy mecz kobiecego Śląska już w niedzielę, 7 maja, o godzinie 12:00, a rywalem WKS-u będzie AZS UJ Kraków. O najbliższym spotkaniu, a także o rekordowym zwycięstwie w Koninie opowiada druga trenerka Śląska, Monika Koziarska-Gomola.
Monika Koziarska-Gomola: Potrzebowaliśmy takiego spotkania, jak ostatnio w Koninie. Szybko zdobyty gol pozwolił nam kontrolować wydarzenia na boisku, potem dołożyliśmy drugie trafienie i wydaje mi się, że nawet w momencie, gdy rywalki zanotowały kontaktową bramkę, to i tak wszystko mieliśmy pod kontrolą. Realizowaliśmy nasze założenie według planu na to spotkanie. Bez wątpienia to bardzo ważna wygrana, smakuje bardzo dobrze i cieszymy się z takiego spotkania.

Trudno powiedzieć, czy Medyk nas czymś zaskoczył albo czy ich postawa była zaskoczeniem. Wiedzieliśmy, jak zespół z Konina będzie grał, analizowaliśmy poprzednie spotkania i wydaje mi się, że dobrze zneutralizowaliśmy jego dobre strony. Jednocześnie nie brakowało nam skuteczności w ataku, to też ważny aspekt, bo w poprzednich spotkaniach tego nam trochę brakowało.

Teraz przed nami starcie z AZS-em UJ. Krakowianki w ostatnim czasie miały więcej meczów, bo rywalizowały w półfinale Pucharu Polski i przez to mniej czasu na regenerację, jednak czy to odbije się na ich dyspozycji, to już zweryfikuje boisko. To trudny i wymagający rywal, w jego składzie nie brakuje doświadczonych piłkarek, ale my musimy przede wszystkim patrzeć na siebie. Mamy już plan na to spotkanie, teraz tylko musimy dobrze wypełniać te założenia na boisku. Naszym celem jest oczywiście zwycięstwo.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również