Wydarzenia

Nowe piłkarki w zespole U17 | Piłka Kobiet

2022-09-09 18:00:00
Śląsk Wrocław U17 od tego sezonu występuje w Centralnej Lidze Juniorek. Zespół prowadzony przez Patrycję Falborską został odpowiednio wzmocniony, a nowe zawodniczki zdążyły już zadebiutować w zielono-biało-czerwonych barwach.
- Zawodniczki, które dołączyły do Śląska wyróżniały się w swoich dotychczasowych klubach, a teraz we Wrocławiu będziemy chcieli stworzyć im warunki do piłkarskiego rozwoju. Zespół U17 jest bezpośrednim zapleczem ekstraligowej drużyny, zatem niewykluczone, że wkrótce najlepsze juniorki będą zapraszane na treningi pierwszego zespołu - mówi koordynator piłki kobiecej w Akademii Śląska, Maciej Bączyk.

- Bardzo się cieszę, że dziewczyny dołączyły do naszego zespołu. Większość z nich jest z nami już od lipca, co pozwoliło nam na wspólne przygotowania do sezonu 2022/2023. Drużyna U17 na pewno dzięki tym transferom zyskał na jakości i sile, a dzięki tym ruchom transferowym jest o wiele zdrowsza rywalizacja w zespole - komentuje trenerka Patrycja Falborska.

Do zespołu Śląska U17 dołączyły:
- Oliwia Związek (rok urodzenia 2007, poprzedni klub: Świt Barcząca),
- Marysia Ostopinka (rok urodzenia 2008, poprzedni klub: AP Orlen Gdańsk U15),
- Martyna Garbacz (rok urodzenia 2007, poprzedni klub: SMS Łódź),
- Kinga Klimczak (rok urodzenia 2008, poprzedni klub: Beniaminek Krosno U15),
- Daria Cwynar (rok urodzenia 2007, poprzedni klub: Beniaminek Krosno U15),
- Kornelia Gawlak (rok urodzenia 2007, poprzedni klub: LUKS Kostrzyn nad Odrą),
- Marta Rozwadowska (rok urodzenia 2007, poprzedni: Strzelinianka Strzelin).Martyna Garbacz występowała już wiosną w zespole U15 Śląska Wrocław, a wówczas była wypożyczona z SMS-u Łódź. Nową twarzą w zespole WKS-u jest również Katarzyna Watral, która docelowo będzie trenowała z pierwszą drużyną, a na razie regularnie będzie ogrywać się w drużynie U17.

Co ciekawe, Daria Cwynar i Kinga Klimczak w poprzednim sezonie grały przeciwko Śląskowi w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U15. WKS mierzył się z Beniaminkiem Krosno w ćwierćfinale rozgrywek i niespodziewanie przegrał 0:1, a bramkę na wagę awansu dla krośnianek zdobyła właśnie Daria Cwynar.
 
- Dziewczyny są świadome, ile pracy muszą włożyć w to, by znaleźć się w kadrze meczowej. To sprawia, że każdy trening jest pełen motywacji i determinacji do osiągnięcia celu. Dla mnie najważniejsze w tym wszystkim jest to, ze wszystkie patrzymy w tym samym kierunku i wzajemnie nam na sobie zależy, co wpływa na wysokie zaangażowanie każdej z nas - podkreśla Patrycja Falborska.- Do naszego zespołu dołączyły wartościowe zawodniczki, część z nich wywalczyła sobie już miejsce w podstawowym składzie. Liczymy, że będą one podnosić swoje umiejętności i stale podnosić swój poziom piłkarski - podkreśla dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska, Krzysztof Paluszek.

Za Śląskiem Wrocław dwa spotkania w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorek U17 - na inaugurację WKS pokonał Sportową Czwórkę Radom 8:0, a w kolejnym spotkaniu KSP Kielce 12:0. Teraz przed wrocławiankami wyjazdowa potyczka z SWD Wodzisław Śląski. Najbliższy rywal WKS-u ma po dwóch kolejkach trzy punkty - do tej pory wygrał w imponujących rozmiarach (13:2) z Wisłą Wizards Kraków i przegrał 1:3 z Trójką Staszkówka Jelna.

Mecz Śląska z SWD Wodzisław Śląski rozpocznie się w niedzielę (11 września) o godzinie 16:00.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również