Wydarzenia

Nowy kontrakt Kamili Czudeckiej! | Piłka Kobiet

2023-04-28 18:30:00
Jedna z podstawowych zawodniczek kobiecego Śląska Wrocław - Kamila Czudecka - przedłużyła kontrakt z klubem. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2024/2025.
Kamila Czudecka w Śląsku gra od początku istnienia sekcji piłki nożnej kobiet w naszym klubie, czyli od sezonu 2020/2021, wcześniej reprezentując barwy AZS-u Wrocław. Dla WKS-u rozegrała aż 71 spotkań, w których strzeliła dziewięć bramek.- Kamila idealnie wpisuje się w naszą filozofię tworzenia zespołu, jest doświadczoną zawodniczką z Wrocławia, która nie tylko daje sporo jakości zespołowi na boisku, ale i stara się podpowiadać młodszym koleżankom, jak się zachowywać na murawie. Cieszę się, że nadal będziemy ją oglądać w barwach WKS-u - podkreśla koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.- Aby klub miał swoją tożsamość potrzebuje ludzi związanych z miastem i przywiązaniem do barw. Kamila to rodowita wrocławianka, zawodniczka świetnie rozumiejąca grę, stąd bardzo uniwersalna. Współpracujemy już piąty rok i dokładnie wiem, czego mogę od niej oczekiwać. Ponadto jest świetną, uśmiechniętą osobą na której zawsze można polegać - zaznacza szkoleniowec Śląska, Piotr Jagieła.

Czudecka jest jedną z tych zawodniczek, od których szkoleniowiec rozpoczyna ustalanie składu - w tym sezonie w rozgrywkach ligowych we wszystkich meczach wychodziła w podstawowym składzie. Warto zaznaczyć, że oprócz obowiązków piłkarskich, wypełnia także te trenerskie opiekując się drużyną dziewczynek do lat 12.- Chcemy budować skład w oparciu o młode piłkarki, jednak ten "kręgosłup" drużyny powinien być bardziej doświadczony. Kamila to ważna piłkarka dla kobiecego Śląska i cieszymy się, że będziemy nadal współpracować, nie tylko w zakresie występów w Orlen Ekstralidze, ale i w pracy trenerskiej z najmłodszymi zawodniczkami w naszej Akademii - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

- Wiem, że Śląsk Wrocław to dla mnie odpowiednie miejsce, jestem z nim związana i chcę kontynuować tę przygodę. Cieszę się, że mogę się rozwijać i łączyć pracę w Akademii z obowiązkami zawodniczki, to duże ułatwienie - przyznaje Kamila Czudecka.Nowy kontrakt zawodniczki będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.

Gramy dalej, Czudi! Życzymy kolejnych udanych występów w barwach Śląska!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również