Wydarzenia

O pucharowy półfinał w Rzeszowie | Piłka Kobiet

2024-03-01 16:00:00
W piątek odbyło się losowanie ćwierćfinałów Orlen Pucharu Polski Kobiet. Kolejnym rywalem na drodze Śląska Wrocław będzie pierwszoligowa Resovia Rzeszów.

Wrocławianki po raz czwarty w tym sezonie zmierzą się z zespołem z niższej ligi. Do tej pory w tym sezonie grały kolejno z drugoligowymi rezerwami Czarnych Sosnowiec (3:1 pd.), pierwszoligowym HydroTruckiem Radom (3:0) i liderem grupy północnej II ligi, Juna-Trans Stare Oborzyska (7:0). Teraz podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się z liderem zaplecza Orlen Ekstraligi.

Rzeszowianki są niepokonane w rozgrywkach ligowych (osiem zwycięstw i trzy remisy w jedenastu meczach), a do ćwierćfinału dotarły po wyeliminowaniu AZS-u UJ Kraków, Marcusa Checz Gdynia i Zorzy Pęgów. Co ciekawe, nie będzie to pierwsze Śląska z Resovią. Oba zespoły spotkały się w Pucharze Polski w sezonie 2020/2021 na etapie 1/16 finału, a wówczas WKS wygrał po dogrywce 5:2. Bramki dla Śląska strzelały wówczas Marcelina Buś (dwie), Joanna Wróblewska, Kamila Czudecka i Izabela Tracz.

Co ważne, podczas piątkowego losowania wyłoniono również pary półfinałowe. Zwycięzca pary Resovia - Śląsk zagra z wygranym z pary Bielawianka Bielawa - AP Orlen Gdańsk.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 27 marca. Gospodarzem będzie drużyna z niższej ligi, czyli Resovia Rzeszów.

Pary ćwierćfinałowe Orlen Pucharu Polski Kobiet (27 marca 2024):
SMS Łódź - Stomilanki Olsztyn
Resovia Rzeszów - Śląsk Wrocław
GKS Katowice - Górnik Łęczna
Bielawianka Bielawa - AP Orlen Gdańsk

Pary półfinałowe Orlen Pucharu Polski Kobiet (24 kwietnia 2024):
SMS/Stomilanki - GKS/Górnik
Bielawianka/AP Orlen - Resovia/Śląsk

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również