Wydarzenia

Ostrowska: W każdym meczu skupiamy się na sobie | Piłka Kobiet

2023-01-27 18:00:00
W piątek piłkarki Śląska Wrocław rozegrają kolejny sparing w tym okresie przygotowawczym. Rywalem WKS-u będzie lider tabeli Orlen Ekstraligi, GKS Katowice. I choć będzie to tylko spotkanie kontrolne, to wrocławianki będą mogły się zrewanżować się za listopadową porażkę w lidze. - Na pewno jest mała chęć rewanżu za mecz ligowy, ale będziemy się skupiać na swoich założeniach - zapowiada Karolina Ostrowska.
Karolina Ostrowska: Cały czas pracujemy i na pewno jest ciężko, bo weszłyśmy na większe obroty. Zmęczenie jest odczuwalne, nogi są "ciężkie", ale mamy świadomość tego, że będzie jeszcze ciężej. Jesteśmy na to przygotowane i mam nadzieję, że będzie dobrze. Z moim zdrowiem teraz jest już wszystko w porządku. Myślę, że będzie już tylko lepiej.

Jestem przygotowana na każdą pozycję na boisku. Kiedyś grałam już na środku obrony, choć ostatnio częściej w pomocy, ale jeżeli trener będzie chciał mnie tam wystawić w linii defensywnej, to też wyjdę i postaram się zagrać jak najlepiej. Jeśli będzie potrzeba, to zagram nawet i na bramce (śmiech). Na tę chwilę trener widzi mnie jednak na środku obrony i czuję się tam dobrze.

Przed nami sparing z GKS-em Katowice i na pewno jest mała chęć rewanżu za mecz ligowy, ale będziemy się skupiać na swoich założeniach oraz na tym, nad czym pracujemy od samego początku przygotowań. Będziemy chcieli to realizować i mam nadzieję, że przyniesie to efekt w postaci wygranej.

Ostatnio rywalizowałyśmy z silnym rywalem, Turbine Poczdam i faktycznie, było to trudne starcie. W fizycznym kontakcie było ciężej. Jednak myślę, że pokazałyśmy, że nie odstajemy poziomem i że potrafimy powalczyć o wynik, który nie był najgorszy. Miałyśmy swoje sytuacje, z czego jesteśmy zadowolone. Sądzę, że przyniesie to korzyść w najbliższych sparingach i w lidze.
Autor: Agnieszka Braun, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również