Wydarzenia

Patrycja Falborska: Jestem dumna z reprezentantek | Piłka Kobiet

2023-03-15 13:00:00
Reprezentacja Polski U17 z czterema zawodniczkami Śląska w składzie wywalczyła awans na młodzieżowe Euro. Do wywalczenia promocji na mistrzostwa Starego Kontynentu przyczyniły się Magdalena Półrolniczak, Dominika Szkwarek, Gabriela Lewicka i Oliwia Związek. Jak ten sukces ocenia trenerka WKS-u U17, Patrycja Falborska?
Patrycja Falborska: Z ogromną dumą i radością oglądam grę naszych dziewczyn w młodzieżowych reprezentacjach. Ja też jako zawodniczka miałam przyjemność grania z orzełkiem na piersi i wiem, jaka to ważna i wartościowa przygoda. Tym bardziej się cieszę, że nasze zawodniczki mogą ją przeżyć.

Powołanie na zgrupowanie to zawsze fajny bodziec do pracy, ale też prezent za tę pracę, którą wykonują na co dzień. Bardzo doceniam to, że jestem jedną z osób, która może wspierać je w rozwoju i dokładać cegiełkę do tego, by stawały się lepszymi wersjami siebie.

Awans na młodzieżowe Euro to zawsze duży sukces, którego z całego serca gratuluje dziewczynom, jak i całemu zespołowi wraz ze sztabem. Wiem, że tworzą go bardzo dobrzy trenerzy, z którymi miałam okazję współpracować w czasach kariery piłkarskiej. Zdaje sobie sprawę z tego, ile wyrzeczeń i pracy ten sukces ich kosztował. Wielkie brawa.

Madzia, Gabi, Doma i Oli to zawodniczki, które każdego dnia poświęcają ogromną ilość czasu na to, by stale się rozwijać i dążyć do swoich marzeń. Uważam, że możliwość oglądania ich pełnej zaangażowania pracy to niezwykły przywilej w pracy trenera. Dlatego też to, że tam są, że wywalczyły awans, to jest w pełni zasłużone i mam nadzieję, że na tych nazwiskach przygoda naszych zawodniczek w młodzieżowych reprezentacjach się nie skończy.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również