Wydarzenia

Pewny awans, misja wykonana | Piłka Kobiet

2022-11-26 14:30:00
Piłkarki Śląska Wrocław pewnie wygrały ze Skrą Częstochowa 3:0 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski Kobiet. Gole dla WKS-u zdobyły Klaudia Adamek, Natalia Kulig i Joanna Wróblewska.
Wrocławianki były faworytem sobotniej potyczki, jednak trener Piotr Jagieła nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodniczek ze względu na kontuzje i chorobę. Skład WKS-u - choć nieoptymalny - można było jednak nazwać najsilniejszym.

Od samego początku Śląsk przeważał, a zostało to udokumentowane już w 10. minucie. Gabriela Lewicka zagrała do Klaudii Adamek, a napastniczka znów otworzyła wynik pucharowej potyczki. Znów, bo już raz w tym sezonie to zrobiła - strzeliła pierwszego gola w wygranym 8:1 meczu 1/32 finału meczu z Medykiem II Konin.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć sytuacje do zdobycia goli były. Najlepsza to ta stworzona przez Katarzynę Białoszewską, ale przy jej strzale znakomitą interwencją popisała się częstochowska bramkarka.

Kolejnego gola zdobyła świeżo upieczona reprezentantka Polski - Natalia Kulig. Pomocniczka zdecydowała się na uderzenie z dalekiego dystansu, co kompletnie zaskoczyło golkiperkę Skry. Kropkę nad i postawiła wprowadzona z ławki rezerwowych Joanna Wróblewska, która na listę strzelczyń wpisała się w 90. minucie, a przy jej bramce asystowała Maja Przybylak.


Śląsk awansował do 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet, spotkania tej fazy odbędą się już wiosną, a wkróce poznamy kolejnego pucharowego rywala. Dużo wskazuje też na to, że był to ostatni mecz o stawkę WKS-u w tym roku, bowiem zaległy mecz z Pogonią Szczecin najprawdopodobniej odbędzie się także w rundzie wiosennej.

Skra Częstochowa - Śląsk Wrocław 0:3
(0:1)
Bramki:
0:1 Klaudia Adamek 10'
0:2 Natalia Kulig 70'
0:3 Joanna Wróblewska 90'

Śląsk: Bocian - Maskiewicz (87' Krzyżanowska), Węcławek, Krysman, J.Ostrowska (73' Wróblewska), Lewicka (83' Szkwarek), Sitarz (87' K.Ostrowska), Kulig, Marcelina Buś, Adamek (83' Przybylak), Białoszewska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również