Wydarzenia

Pierwszy taki mecz

2020-08-08 15:00:00
Niedziela, 9 sierpnia 2020 roku - ta data zapisze się w historii piłki nożnej kobiet i Śląska Wrocław. Przed żeńskim zespołem WKS-u pierwsze oficjalne spotkanie w zielono-biało-czerwonych barwach. Podopieczne trenera Jagieły zagrają na wyjeździe z ROW-em Rybnik.
Niespełna trzy miesiące po oficjalnej prezentacji i utworzeniu kobiecej drużyny Śląska na bazie AZS-u Wrocław rozpoczynamy zmagania w Ekstralidze. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce zagra w tym sezonie 12 drużyn. Tytułu bronić będą zawodniczki Górnika Łęczna, a o jak najwyższe miejsce po raz pierwszy w historii powalczy zespół Śląska Wrocław.
 
Poprzedni sezon piłkarki z Wrocławia zakończyły na 9. miejscu w tabeli. Nadchodzące rozgrywki mają być lepsze, choć nikt nie zapowiada walki o medale. - Otwarcie mówimy, że taki klub jak Śląsk nie może bić się o utrzymanie, ale najbliższe rozgrywki traktujemy jako sezon przejściowy. Nawet najlepszy alpinista nie może zdobyć góry bez uprzedniego przygotowania. My też musimy rozbić obóz aklimatyzacyjny przed atakiem na szczyt, dlatego celujemy w miejsca 5-7 - obrazowo wyjaśnia Piotr Jagieła, trener zespołu WKS-u, w "Skarbie Kibica" portalu ŁączyNasPiłka.pl
 
Zawodniczki Trójkolorowych mają za sobą intensywny okres przygotowań, w czasie którego rozegrały cztery mecze kontrolne. Bilans jest dość wyrównany - dwa zwycięstwa i dwie porażki. Co ciekawe, pierwszym przeciwnikiem podczas przedsezonowych sparingów był również była drużyna z Rybnika. Nasze dziewczyny przegrały wówczas 0:1. Następnie przyszło zwycięstwo 4:0 z LKS-em Biedrzychowice oraz porażka 0:1 z Czarnymi Sosnowiec. Mecz z brązowymi medalistkami rozegrany został przy Oporowskiej, w obecności kibiców, którzy pokazali, że dziewczyny mogą liczyć na ich wsparcie w nadchodzącym sezonie. W ostatnim meczu przed startem ligi Śląsk pokonał Rekord Bielsko-Biała 3:2.
 
Zespół ROW-u Rybnik to beniaminek tegorocznej kampanii Ekstraligi. Gospodynie niedzielnego meczu nie miały większych problemów z odnoszeniem zwycięstw na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej - w poprzednim sezonie 1 ligi kobiet wygrały 9 z 11 spotkań, ponosząc tylko jedną porażkę.
 
Podobno nic nie zdarza się dwa razy - miejmy nadzieję, że oficjalna inauguracja sezonu ligowego zakończy się dla zawodniczek Śląska dużo lepiej, niż ich pierwsze towarzyskie przetarcie, choć z tym samym rywalem. Ekstraligowy gwizdek zabrzmi już w niedzielę o godz. 12:15 w Rybniku. Transmisję ze spotkania przeprowadzi portal ŁączyNasPiłka.pl
Autor: Maciej Fedorczuk, JR, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również