Wydarzenia

Piłkarki Śląska powołane na Euro U17 | Piłka Kobiet

2023-04-24 15:30:00
Trener reprezentacji Polski U17, Marcin Kasprowicz, powołał kadrę na zbliżające się mistrzostwa Europy kobiet do lat 17. Znalazły się w niej trzy piłkarki Śląska Wrocław.
Powołanie do kadry U17 otrzymały Dominika Szkwarek, Magdalena Półrolniczak i Gabriela Lewicka (na zdjęciu powyżej). Wszystkie zawodniczki są podstawowymi piłkarkami Śląska U17, który przewodzi w grupie południowej Centralnej Ligi Juniorek, a także odgrywają coraz większe role w seniorskim zespole WKS-u.


Biało-Czerwone rozpoczną zgrupowanie 7 maja w Pruszkowie, a podczas mistrzostw Europy będą rywalizować z Anglią (14 maja, godz. 12:00), Francją (17 maja, godz. 12:00) i Szwecją (20 maja, godz. 12:00)


Dominika Szkwarek

- Jestem przekonany, że to Euro pomoże naszym reprezentantkom w ich rozwoju i dalszej karierze piłkarskiej. Aktualnie niezmiernie ważne jest to, by szczególnie dbać o zdrowie oraz jakościową pracę treningową. Bierzemy pod uwagę możliwość dowołania kolejnych zawodniczek, dlatego istotne jest, by zawodniczki, które nie znalazły się na liście powołanych, były ciągle w pełnej gotowości - mówi trener Marcin Kasprowicz na łamach serwisu laczynaspilka.pl.


Tegoroczne mistrzostwa Europy kobiet do lat 17 odbędą się w dniach od 14 do 26 maja w Estonii.


Magdalena Półrolniczak
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również