Wydarzenia

Piłkarki Śląska wróciły do treningów

2022-07-04 14:00:00
Ekstraligowy zespół Śląska Wrocław powrócił do treningów. Na pierwszym treningu w tym okresie przygotowawczym sztab szkoleniowy przeprowadził testy motoryczne, a już za kilka dni - w sobotę, 9 lipca - wrocławianki rozegrają pierwszy sparing.


W pierwszych zajęciach nie uczestniczyły wszystkie zawodniczki. Część piłkarek dostała zgodę na wydłużenie urlopów o kilka dni, część ma jeszcze obowiązki związane ze studiami. Pozostałe w poniedziałek wzieły udział w tradycyjnych przedsezonowych testach motorycznych.

- Za nami pierwszy trening, ale tak naprawdę dziewczyny trenują już od jakiegoś czasu, bo otrzymały indywidualne rozpiski. W poniedziałek jeszcze nie było wszystkich piłkarek na zajęciach, pomimo to zamierzamy trenować na wysokich obrotach, bo po to zespół pracował indywidualne po okresie urlopów - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.Lista kontuzjowanych zawodniczek Śląska się zmniejsza, a do indywidualnych treningów motorycznych wróciła już Joanna Wróblewska. Jedna z liderek WKS-u w najbliższych tygodniach będzie dochodziła do formy, by jak najszybciej wrócić do zajęć z drużyną. Niewykluczone, że lada moment do treningów powróci także Daria Nowak, z kolei kilkutygodniowa przerwa czeka Martynę Buś. Pomocniczka musiała przejść zabieg w związku z urazem kolana, którego nabawiła się jeszcze przed finałowym spotkaniem Pucharu Polski Kobiet.

Na inauguracyjnym treningu nie zabrakło nowych piłkarek Śląska - Julii Maskiewicz i Klaudii Adamek, a także Katarzyny Watral, która będzie trenować z pierwszym zespołem, a więcej szans na grę otrzyma w drużynie Centralnej Ligi Juniorek. Katarzyna Białoszewska zajęcia z drużyną rozpocznie we wtorek.Przed zawodniczkami Śląska sześć tygodni przygotowań. W tym czasie rozegrają pięć spotkań kontrolnych, a także wyjadą na tygodniowy obóz do Kleszczowa. Pierwszy sparing wrocławianek już w najbliższą sobotę - w Zbąszynku zmierzą się z zespołem ekstraligowej Pogoni Szczecin (od tego sezonu Olimpia Szczecin będzie wystepować pod szyldem Pogoni).

Pierwszy mecz Ekstraligi Kobiet zaplanowano na weekend 13/14 sierpnia.
 
 
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również