Wydarzenia

Piłkarki Śląska wspierają Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

2022-09-16 10:00:00
Wrocławski klub już od kilku lat wspiera działania Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. We wrześniu czekają nas kolejne wspólne inicjatywy, a jedną z nich jest ekspozycja nowego logotypu Fundacji na koszulkach meczowych kobiecej drużyny WKS-u.
- Zaangażowanie społeczne Śląska Wrocław traktujemy jako misję naszego klubu, dlatego też zawsze zależało nam, aby wykorzystywać zainteresowanie, jakie generuje piłka nożna, do szczytnych celów. Czujemy wielką dumę, że piłkarki WKS-u występujące w Ekstralidze zagrają w koszulkach z logotypem Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Mogę zapowiedzieć też, że w najbliższym czasie czeka nas więcej wspólnych akcji, w ramach których będziemy starali się promować idee realizowane przez Fundację - zaznacza prezes zarządu Śląska Wrocław, Piotr Waśniewski.
 


Logotyp Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” pojawi się w centralnej części koszulek meczowych ekstraligowego zespołu WKS-u. Premierowo nowe trykoty kibice będą mogli zobaczyć w sobotę (17 września) o godzinie 12:00. Wrocławianki na stadionie na Kłokoczycach zmierzą się z Pogonią Tczew. To jednak nie jedyna wspólna inicjatywa w najbliższym czasie. Aby zwrócić uwagę na problem najmłodszych zmagających się z chorobami nowotworowymi, zawodniczki WKS-u włączą się w Kampanię Złotej Wstążki i wyjdą na boisko w najbliższym meczu w specjalnych przypinkach z tym symbolem.

- Każdego roku w Polsce u około 1200 dzieci diagnozuje się nowotwór. Wrzesień na całym świecie jest miesiącem świadomości nowotworów u dzieci, których symbolem jest wstążka w kolorze złotym – tłumaczy Anna Apel, Prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. - Dziecko z chorobą nowotworową ma w sobie coś ze sportowca. Każdego dnia musi walczyć ze swoją słabością, nie tracąc wiary w sukces i koncentrując się na długofalowym celu. Dla sportowca jest to mistrzostwo, dla dziecka: życie. Dlatego zachęcam wszystkich fanów piłki nożnej, aby we wrześniu solidaryzowali się z chorymi dziećmi oraz ich rodzinami poprzez udział w wyzwaniu RakReaton. Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a nasi Partnerzy przekażą pieniądze na rzecz wsparcia psychospołecznego dzieci i nastolatków z chorobą nowotworową. Dołączcie do nas, dołóżcie swoje kilometry poprzez aplikację Activy i pomagajcie!

 


Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 30 lat nieprzerwanie otacza opieką dzieci i nastolatków z chorobą nowotworową oraz ich rodziny na każdym etapie leczenia. Umożliwia dostęp do światowych osiągnięć onkologii dziecięcej i najnowszych metod leczenia. Świadczy wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i socjalne. Prowadzi i finansuje badania naukowe. Buduje społeczną świadomość problematyki chorób nowotworowych u dzieci i nastolatków. Jej podopiecznymi są przede wszystkim mali pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. To największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Ten wyjątkowy szpital nie raz odwiedzali już zawodnicy, zawodniczki i inni przedstawiciele Śląska Wrocław.

 

Szczegółowe informacje na temat tego, jak każdy z nas może włączyć się w pomoc potrzebującym można znaleźć na stronie: www.naratunek.org oraz na stronie Kampanii www.zlotawstazka.pl.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również