Wydarzenia

Piotr Jagieła: Kolejny trudny mecz | Piłka Kobiet

2023-03-17 17:00:00
W sobotę - 18 marca - piłkarki Śląska Wrocław podejmą na Kłokoczycach ostatni w tabeli HydroTruck Radom. Beniaminek Orlen Ekstraligi wcale nie jest bez szans, tym bardziej, że przed tygodniem sensacyjnie zremisował z mistrzem Polski, SMS-em Łódź. Prezentujemy przedmeczową opinię szkoleniowca WKS-u, Piotra Jagieły, który mówi także o ostatnim meczu w Bydgoszczy oraz o wrocławskich reprezentantkach Polski.
O ostatnim meczu w Bydgoszczy:

Wygraliśmy w Bydgoszczy, a mecze na tamtym terenie zawsze należą do wymagających. Specyficzna sztuczna nawierzchnia, agresywnie grający zespół, do tego aktualna chęć udowodnienia sobie i innym, że nie jesteśmy tak słabym zespołem jak sugerował pierwszy mecz wiosny. Na pewno nieźle zaczęliśmy tamto spotkanie, po ciekawej akcji Nati Kulig strzeliła bramkę, co było efektem naszego wysokiego pressingu.

Szkoda, że nie udało nam się w tym dobrym fragmencie zdobyć jeszcze jednej, dwóch bramek, bo to na pewno "ustawiłoby" nam mecz. W drugiej połowie przeciwnik grał w osłabieniu, a my nie mogliśmy zdobyć drugiej bramki, która dałaby nam komfort psychiczny, a w zasadzie zamknęłaby ten mecz. To na nas ciążyło i z biegiem czasu czuliśmy frustrację i strach, że wynik może wymknąć się spod kontroli, stąd dużo błędnych decyzji czy oddawanie odpowiedzialności. Jako trener czuję niedosyt, ale na pewno bardzo mocno szanujemy te trzy punkty i chcemy, żeby ten mecz był dla nas momentem powrotu na właściwe tory.

O wrocławskich reprezentantkach w kadrze U17:

Bardzo cieszy nas to, że nasze dziewczyny miały realny, a nawet kluczowy wkład w to, że kadra U17 awansowała na Euro, które odbędzie się w Estonii. Gabi, Dominika i Magda codziennie udowadniają, że mają ogromny potencjał piłkarski na treningach ekstraligi. Oliwia Związek również ciężko pracuje na to, by stać się członkinią kadry pierwszego zespołu. Cieszymy się, że mamy taką zdolną młodzież i że aż trzy dziewczyny pochodzą z najbliższych okolic Wrocławia, to zawsze buduje. Chcemy, by nasz zespół miał mocne podstawy i by grało w nim jak najwięcej wychowanek. Mistrzostwa Europy to świetne doświadczenie dla naszych zawodniczek, rywalizacja z topowymi zespołami kontynentu zawsze będzie powodowała rozwój piłkarski. Mam nadzieję, że doświadczenie zebrane na takiej imprezie będzie owocowało jeszcze cięższą pracą dziewczyn i że dzięki temu będą odgrywać kluczowe role w zespole.

O spotkaniu z HydroTruckiem Radom:

Przed nami kolejne trudne spotkanie z zespołem, który jest bardzo mocno zmotywowany w walce o utrzymanie. Na pewno remis z mistrzem Polski podziała na nich pozytywnie. Właśnie takie mecze pokazują, jak ważna w sporcie jest motywacja zespołu. Liczymy na to, że gra na własnym boisku będzie naszym atutem i pozwoli nam to rozegrać jeszcze lepsze spotkanie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również