Wydarzenia

Piotr Jagieła: Szczyt formy przed nami | Piłka Kobiet

2022-08-12 10:00:00
W sobotę piłkarki Śląska Wrocław zainaugurują sezon ligowy. - Pierwsza kolejka będzie dla nas trudna, Górnik Łęczna przyjeżdża jako wicemistrz Polski, jego skład lekko się zmienił, ale ma mieszankę młodości o ogromnym potencjale i doświadczenia na wysokim poziomie - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.
Piotr Jagieła: Z okresu przygotowawczego jesteśmy zadowoleni, dziewczyny wykonały naprawdę ogromną pracę. Myślę, że szczyt formy dopiero przed nami, ale najważniejsze jest to, że dziewczyny wykonały pracę, która pozwoli im grać na wysokiej intensywności. Teraz naszym zadaniem będzie podtrzymywać to przez mocniejsze jednostki w środku tygodnia.

Widać, że nowe zawodniczki dobrze wkomponowały się w zespół, drużyna zawsze szybko akceptuje osoby, które bronią się swoimi umiejętnościami na boisku. Od lipca pracowaliśmy nad detalami, które pozwolą nam grać jeszcze bardziej agresywnie i dadzą nam większą kontrolę nad meczem w fazie atakowania, jak i bronienia.

Nie mamy konkretnych celów na ten sezon, choć na pewno chcielibyśmy poprawić wynik z poprzedniego sezonu. Kadra na pewno jest mocniejsza, ale teraz najważniejsze jest to, żeby kluczowe zawodniczki omijały kontuzje. Na pewno chcemy zająć miejsce w pierwszej piątce, a czas i pierwsze kolejki pokażą, na czym aktualnie stoimy. Na pewno chcemy też skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu, to da nam komfort pracy. Oczywiście nadrzędnym celem indywidualnym jest również to, by poszczególne zawodniczki mogły się rozwijać.

Pierwsza kolejka będzie dla nas trudna, Górnik Łęczna przyjeżdża jako wicemistrz Polski, jego skład lekko się zmienił, ale ma mieszankę młodości o ogromnym potencjale i doświadczenia na wysokim poziomie. Górnik nie kryje swoich aspiracji do walki o mistrzostwo, ale będziemy starali się pokazać z jak najlepszej strony i już od pierwszego spotkania wejść na właściwe tory, jeśli chodzi o grę i wyniki.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również