Wydarzenia

Plan przygotowań do rundy wiosennej | Piłka Kobiet

2022-12-07 12:00:00
Za kilka dni piłkarki Śląska Wrocław zakończą treningi w tym roku i udadzą się na zasłużone urlopy. Ich przerwa nie będzie jednak szczególnie długa, bo już 3 stycznia rozpoczną się przygotowania do wymagającej piłkarskiej wiosny.
Piłkarki Śląska ostatni mecz o stawkę rozegrały 26 listopada, kiedy pokonały Skrę Częstochowa 3:0 w 1/16 finału Pucharu Polski. Później rozegrały jeszcze towarzyskie starcie z FC Hradec Kralove (7:0), a 9 grudnia zakończą roztrenowanie i rozpocznie się przerwa świąteczno-noworoczna. Nie będzie to tylko czas odpoczynku i regenracji, bo wszystkie piłkarki otrzymały od sztabu rozpiski, według których będą pracować indywidualnie.

3 stycznia zespół wróci do wspólnych treningów, a pierwsze zajęcia w nowym roku będą wprowadzające, podczas których piłkarki przejdą testy motoryczne.

Podczas ośmiotygodniowego okresu przygotowawczego wrocławianki rozegrają sześć meczów sparingowych i wezmą udział w obozie dochodzeniowym na obiektach, na których trenują na co dzień. Śląsk w grach kontrolnych zmierzy się z rywalami o różnej sile - są zespoły niżej notowane, ale wśród sparingpartnerów jest także polski mistrz jesieni, GKS Katowice oraz solidne zagraniczne drużyny - Turbine Postdam i Slovan Liberec.

- Zawsze chcemy grać z wymagającymi sparingpartnerami, bo rywalizując z silniejszymi możemy podnosić swoje umiejętności. Tak jest w każdym okresie przygotowawczym, tak jest i tym razem - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła. A przypomnijmy, że w przeszłości Śląsk mierzył się m.in. z mistrzem Polski, SMS-em Łódź, niemieckim RB Lipsk czy czeską Spartą Praga.

Ostatni sparing zaplanowany jest na 18 lutego, a rywalem WKS-u będzie Polonia Środa Wielkopolska. Z kolei już tydzień później odbędzie się pierwszy mecz o stawkę - wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Dodajmy, że wiosna będzie bardzo intensywna, bo Śląsk ma do rozgrania 12 meczów ligowych (11 planowych i jedno zaległe starcie z Pogonią Szczecin). Oprócz tego WKS cały czas jest w grze o Puchar Polski.

Ramowy plan przygotowań do rundy wiosennej:
9 grudnia 2022 - zakończenie treningów drużynowych
12 grudnia 2022 - 2 stycznia 2023 - praca indywidualna wg rozpiski
3 stycznia 2023 - rozpoczęcie treningów drużynowych + testy motoryczne
14 stycznia 2023 - sparing ze Skrą Częstochowa (Kłokoczyce)
21 stycznia 2023 - sparing z Turbine Potsdam (wyjazd)
28 stycznia 2023 - sparing z GKS-em Katowicze (Kłokoczyce)
4 lutego 2023 - sparing ze Sportisem Bydgoszcz (Kłokoczyce)
6 lutego - 11 lutego 2023 - obóz dochodzeniowy (Wrocław)
11 lutego 2023 - sparing ze Slovanem Liberec (Kłokoczyce)
18 lutego 2023 - sparing z Polonią Środa Wielkopolska (Kłokoczyce)
25 lutego 2023 - Ekstraliga: Górnik Łęczna - Śląsk WrocławAutor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również