Wydarzenia

Plan przygotowań piłkarek WKS-u do rundy wiosennej

2023-12-30 14:00:00
Niemal dwa miesiące treningów, obóz przygotowawczy, sześć spotkań kontrolnych i jedno... pucharowe. Tak prezentuje się okres przygotowawczy piłkarek Śląska Wrocław do rundy wiosennej sezonu 2023/2024.
Ostatnie spotkanie jesieni wrocławianki rozegrały 25 listopada, kiedy w śnieżnym starciu z HydroTruckiem Radom wygrały 3:0 i awansowały do 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. Po tamtym meczu miał miejsce dwutygodniowy okres roztrenowania, a następnie zawodniczki udały się na zasłużone urlopy. Upływały one pod znakiem aktywności, bowiem każda z piłkarek otrzymała od sztabu szkoleniowego indywidualną rozpiskę.

Samodzielne treningi potrwają do 7 stycznia, a pod ich koniec drużyna spotka się na tradycyjnych już testach motorycznych. Z kolei 8 stycznia to dzień, w którym piłkarki WKS-u spotkają się na pierwszym treningu drużynowym w 2024 roku i oficjalnie rozpoczną niemal dwumiesięczny okres przygotowawczy.

Będzie on bardzo intensywny, bo zaplanowano w nim aż sześć meczów sparingowych! Wrocławianki zmierzą się z ligowymi rywalami (Czarni Sosnowiec, SMS Łódź), zespołami z czeskiej ekstraligi (Banik Ostrava, Slovan Liberec), a także ze Ślęzą Wrocław (Orlen I Liga) i Ostrovią Ostrów (II liga). Na drugą połowę stycznia zaplanowany jest także pięciodniowy obóz przygotowawczy w Środzie Śląskiej.Pierwszy ligowy w roku zaplanowany jest na weekend 2-3 marca (wyjazd do Olsztyna), jednak do gry o stawkę podopieczne trenera Piotra Jagieły wrócą dwa tygodnie wcześniej. 17 lutego odbędzie się mecz 1/8 finału Orlen Pucharu Polski, a przeciwnika wrocławianki poznają dopiero w styczniu. Wtedy też się wyjaśni, czy to spotkanie odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska czy też w delegacji.

- Bez wątpienia będzie to intensywny czas. Ten okres przygotowawczy jest nieco inny, musimy być najpierw gotowi w stu procentach na połowę lutego i mecz pucharowy, a następnie na początek marca, na wznowienie rozgrywek ligowych. Jesteśmy jednak nastawieni na ciężką pracę. Po analizie pierwszej rundy wiemy, co musimy poprawić w każdej fazie gry i na tym się skupimy. Udoskonalamy również ciągle nasz system pracy i to na pewno wpłynie na jakość tego okresu przygotowawczego - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Dodajmy, że po małym falstarcie na początku sezonu wrocławianki wróciły na właściwe tory i obecnie są na ósmym miejscu w tabeli z niewielką stratą do rywalek na wyższych miejscach.Plan przygotowań piłkarek Śląska do rundy wiosennej:
4-7 stycznia - testy motoryczne oraz treningi indywidualne
8 stycznia - rozpoczęcie treningów drużynowych
13 stycznia - sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław)
17 stycznia - sparing z Banikiem Ostrava (wyjazd)
22-27 stycznia - obóz przygotowawczy w Środzie Śląskiej
27 stycznia - sparing z Czarnymi Sosnowiec (Wrocław)
3 lutego - sparing ze Slovanem Liberec (Wrocław)
10 lutego - sparing z SMS-em Łódź (Wrocław)
17 lutego - mecz 1/8 finału Orlen Pucharu Polski
24 lutego - sparing z Ostrovią Ostrów (Kiełczów)
2/3 marca - pierwszy mecz sezonu ze Stomilankami Olsztyn
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również