Wydarzenia

Pójść za ciosem! | Piłka Kobiet

2022-10-22 07:00:00
Przed piłkarkami Śląska Wrocław bardzo intensywny tydzień, w trakcie którego rozegrają trzy spotkania. Pierwsze z nich już w sobotę - 22 października - o godzinie 12:00, a rywalem będzie Medyk Konin.
Medyk Konin, Medyk II Konin, AZS UJ Kraków - to trójka najbliższych rywali Śląska Wrocław. Podopieczne Piotra Jagieły najpierw staną przed kolejną "historyczną" szansą, bo w starciu z Medykiem punktów jeszcze nigdy nie zdobyły. Następnie zmierzą się z rezerwami konińskiego klubu w ramach 1/32 finału Pucharu Polski, a zwieńczeniem tego mini-maratonu będzie wyprawa na trudny teren do Krakowa.

Wszystko zacznie się jednak od potyczki z bardzo niewygodnym dla WKS-u rywalem. W sezonie 2020/2021, kiedy wrocławianki zagrały po raz pierwszy pod szyldem Śląska w lidze, z Medykiem przegrały dwukrotnie - u siebie 0:3, a na wyjeździe 1:3. W kolejnym sezonie Medyk znów był dwukrotnie lepszy, we Wrocławiu wygrywając skromnie, 1:0, a na swoim terenie 2:0.

Statystyki nie przemawiają za Śląskiem, jednak przed tygodniem wrocławianki także mierzyły się z rywalem, z którym do tej pory nie wygrały i strzeliły mu jednego gola w pięciu spotkaniach, a pewnie zwyciężyły. Mowa oczywiście o starciu z Czarnymi Sosnowiec, zakończonym wygraną WKS-u 3:1.

Jednym z jaśniejszych punktów poprzedniego spotkania był powrót po kontuzji Joanny Wróblewskiej. Jedna z liderek WKS-u doznała urazu w majowym meczu półfinałowym Pucharu Polski, a już w pierwszym meczu po kontuzji strzeliła gola.

- Z pewnością cieszę się z udanego powrotu Joanny Wróblewskiej. Wróciła po pięciu miesiącach i od razu bramka. Świetny moment. Grała trochę niżej niż zazwyczaj, lecz spisała się i liczymy na nią w przyszłości - mówi po meczu szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Medyk Konin to niewygodny dla WKS-u rywal, ale faworytem sobotniego starcia będzie Śląsk. Wrocławianki są wyżej w tabeli, znajdują się w grupie drużyn walczących o czołowe lokaty, podczas gdy koninianki przeplatają lepsze występy ze słabszymi. W siedmiu dotychczasowych potyczkach wygrały trzykrotnie, a w dwóch ostatnich meczach poniosły porażki 2:4 - z Pogonią Tczew i SMS-em Łódź.

Wrocławianki będą jednak musiały pokazać swoją klasę na boisku i raz jeszcze po prostu zagrać dobry mecz. Początek starcia w sobotę (22 października) o godzinie 12:00 na boisku Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach. Transmisja z meczu dostępna będzie na kanale Śląska Wrocław na Youtube.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również