Wydarzenia

Pójść za ciosem | Piłka Kobiet

2024-03-23 10:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław notują kapitalny początek tego roku. Podopieczne trenera Piotra Jagieły wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania, a teraz będą chciały pójść za ciosem i wywalczyć komplet punktów w starciu z Medykiem Konin.
Początek roku dla Śląska jest wyśmienity. Zaczęło się od pewnego zwycięstwa w rozgrywkach pucharowych (7:0 z Juna-Trans Stare Oborzyska), a następnie przyszły trzy zwycięstwa w lidze - 3:0 ze Stomilankami Olsztyn, niespodziewane 3:1 z Górnikiem Łęczna i sensacyjne 2:1 z Pogonią Szczecin. To ostatnie zwycięstwo smakowało dodatkowo, bo w Szczecinie odbywało się prawdziwe piłkarskie święto z meczem na głównym obiekcie Pogoni na czele.

To już jednak historia. Teraz wrocławianki muszą się skoncentrować, by znów wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i pokonać niżej notowanego rywala. Medyk Konin w tym sezonie walczy o pozostanie w lidze, ale to i tak klasowy i wymagający przeciwnik.

W tym roku Medyk zdobył już cztery punkty w trzech meczach, ale to i tak jak dotąd nie wystarczyło, by wydostać się ze strefy spadkowej. Koninianki muszą szukać punktów w każdym kolejnym spotkaniu, zatem do Wrocławia przyjadą powalczyć o pełną pulę. W pierwszym meczu tych zespołów Śląsk wygrał w Koninie 5:2, mimo, że do przerwy przegrywał 1:2. Dwie bramki w tamtym spotkaniu strzeliła Klaudia Adamek.

Jak będzie w rewanżu? Początek spotkania w sobotę (23 marca) o godzinie 12:00 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach. Dla kibiców przygotowaliśmy transmisję na żywo z komentarzem.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również