Wydarzenia

Porażka z AZS-em | Piłka Kobiet

2023-05-07 15:14:00
Piłkarki Śląska Wrocław po wyjeździe do Konina podejmowały we Wrocławiu zespół AZS UJ Kraków. Niestety wrocławianki przegrały 0:2.
Dzisiejsze starcie było bardzo ważne z perspektywy walki o czwarte miejsce, ponieważ obie strony za cel miały zbliżyć się do będącej tuż za podium Pogoni. Dodatkowo w jesiennym starciu z AZS-em to krakowianki były górą, także była chęć rewanżu.

Niestety mecz został otwarty w najgorszy możliwy sposób, bo w 3 minucie AZS wyprowadził zabójczą kontrę po dwóch rzutach rożnych dla WKS-u. Podaniem na wolne pole została obsłużona Weronika Wójcik, która wykorzystała przewagę, podciągnęła akcję w pole karne i wyłożyła do Agnieszki Derus, która z kilku metrów umieściła piłkę w siatce.

Wrocławianki szukały okazji do wyrównania, najbliżej tego było w 26 minucie, kiedy to dośrodkowaną piłkę zgrała Kamila Czudecka, dopadła do niej Katarzyna Białoszewska i płaskim strzałem spróbowała pokonać bramkarkę UJ, jednak ta nogą sparowała futbolówkę. Zespół próbował prostopadłymi podaniami sforsować obronę krakowianek, lecz te zagrania były delikanie za mocne i Białoszewskiej niewiele brakowało, aby uprzedzić wychodzącą bramkarkę.

Tuż przed przerwą przyjezdny zespół wyprowadził drugi cios - kolejny będący efektem kontrataku. Po stracie w środkowej strefie akcję podciągnęła Derus, z lewej strony ścięła do środka, dryblingiem oszukała defensorkę WKS-u uderzeniem od słupka podwyższyła prowadzenie.

W drugiej połowie wrocławianki nabrały impetu w swoich działaniach - już po kilku minutach okazję na strzelenie bramki miała wprowadzona w przerwie Klaudia Adamek, ale bramkarka nogą powstrzymała strzał. Chwilę później był rzut karny dla WKS-u po faulu na Julii Maskiewicz. Do jedenastki podeszła Joanna Wróblewska, ale jej zamiary rozczytała Karolina Klabis i obroniła uderzenie.

Mimo to zawodniczki Śląska się nie poddawały, kolejny raz po dryblingu strzał z kilkunastu metrów oddała Adamek, lecz została zablokowana. Na niecałe 10 minut przed końcem po zejściu z lewej strony potężne uderzenie z dystansu oddała Marcelina Buś, lecz tu podobnie mimo dużych problemów skutecznie interweniowała Klabis.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2. Kolejny mecz już w sobotę, 13 maja, z GKS-em Katowice.

Śląsk Wrocław - AZS UJ Kraków 0:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Agnieszka Derus 3'
0:2 Agnieszka Derus 43'

Śląsk: Bocian - Watral (46' Maskiewicz), Ostrowska (86' Węcławek), Korda, Kulig, Żurek (75' Lewicka), Krzyżanowska (46' Adamek), Wróblewska, Buś, Czudecka (75' Związek), Białoszewska

Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również