Wydarzenia

Poznaliśmy ramowy terminarz PKO BP Ekstraklasy na sezon 2024/25

2024-05-21 13:13:00
Ekstraklasa udostępniła kluczowe daty w kontekście sezonu 2024/25. Wiemy już, kiedy piłkarze powrócą do gry na polskich boiskach oraz rozpoczną zmagania w europejskich pucharach.

19 lipca to dzień, w którym zainaugurujemy sezon 2024/25 w polskiej Ekstraklasie. Runda jesienna zakończy się natomiast 9 grudnia, po 18. kolejce. Jest to jedna ze zmian w porównaniu z obecnym sezonem, w którym piłkarze rozegrali jesienią jedną serię gier więcej. Daje to klubom większą możliwość na rozgrywanie meczów w terminach rezerwowych.

 

W związku z powyższym, kluby PKO BP Ekstraklasy wrócą do gry po przerwie zimowej wcześniej, niż miało to miejsce dotychczas. Pierwsza kolejka w 2025 roku została zaplanowana na dni 31 stycznia – 3 lutego. Za to ostatnia, 34. runda gier, rozgrywana w formule multiligi, odbędzie się 24 lub 25 maja 2025 roku.

 

Z perspektywy Śląska istotne są również daty meczów eliminacyjnych do Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji Europy. Mistrz kraju do europejskich zmagań przystąpi od 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, która rozpocznie się 23/24 lipca, rewanże odbędą się tydzień później. Podobnie wygląda to w przypadku drużyn, które wywalczyły prawo do gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Tutaj zespoły również rozpoczną swoje zmagania od 2. rundy, a pierwsze mecze tej fazy zaplanowane są na 25 lipca. Rewanże rozegrane zostaną 1 sierpnia

 

Więcej informacji oraz orientacyjne daty wszystkich kolejek w PKO BP Ekstraklasie na nadchodzący sezon dostępne są w oficjalnym komunikacie TUTAJ.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również