Wydarzenia

(PRIMA APRILIS) Monika Koziarska-Gomola wraca do gry! | Piłka Kobiet

2023-04-01 08:00:00
Ta informacja była oczywiście naszym primaaprilisowym żartem. Wszystkim, którzy nie dali się nabrać, gratulujemy czujności.
***

Monika Koziarska-Gomola - druga trenerka Śląska Wrocław i koordynatorka kobiecych zespołów w Akademii WKS-u - wznawia karierę! Dołączy ona do kadry pierwszego zespołu i wkrótce powinniśmy zobaczyć ją w zielono-biało-czerwonych barwach. Niewykluczone, że już w sobotnim meczu w Szczecinie z Pogonią.

Taki ruch jest po części spowodowany problemami kadrowymi WKS-u, jednak to tylko jeden z aspektów. - Myśli o powrocie na ligowe boiska w roli zawodniczki pojawiały się od dłuższego czasu. Szczególnie nasiliły się po ostatnim meczu z zespołem z Radomia, bo to właśnie w Radomiu, niemal pięć lat temu, zagrałam swój ostatni mecz. Łączenie pracy trenerki i piłkarki bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych, ale dam z siebie wszystko, by pomóc zespołowi na boisku - mówi Monika Koziarska-Gomola.Monika Koziarska-Gomola jest związana z wrocławską piłką nożną kobiet od 2010 roku, przez lata występując w AZS-ie, którego była kapitanem i trenerem. W swojej karierze występowała również w Czarnych Sosnowiec oraz w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Z drużyną Akademiczek w sezonach 2010/2011 i 2013/2014 zdobywała brązowe medale mistrzostw Polski. Po zakończeniu kariery w 2018 roku pozostała w klubie jako trenerka zespołów młodzieżowych i pracuje z młodzieżą do dziś, bo oprócz codziennej pracy w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu, pełni również funkcję koordynatorki kobiecych zespołów w Akademii Śląska.- Zdecydowaliśmy się na taki ruch po długich rozmowach, na pewno nie jest to transfer wyłącznie ze względu na problemy kadrowe. Owszem, mamy chwilowe problemy, ale część zawodniczek powoli wraca do treningów, a swoją szansę wykorzystują młode piłkarki. Jednak one muszą mieć od kogo się uczyć na boisku, a Monika może wszystko wytłumaczyć teoretycznie jako trenerka, ale również pokazać to w praktyce w warunkach meczowych - zaznacza koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Akademii Śląska, Maciej Bączyk.- Z Moniką znamy się od dobrych kilku lat i po prostu cieszę się, że dołącza do naszej drużyny jako zawodniczka. Ma wiele atutów na boisku, to widać na treningach czy w grach wewnętrznych, w których bierze udział. Bez wątpienia może być naszym wzmocnieniem, ale oczywiście najpierw musi wywalczyć sobie miejsce w składzie - zaznacza szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Monika Koziarska-Gomola będzie grała z numerem 91 na koszulce. Witamy w nowej roli i życzymy wielu udanych występów oraz bramek!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również