Wydarzenia

Pucharowa środa | Piłka Kobiet

2022-10-26 08:00:00
W poprzednim sezonie Śląsk Wrocław osiągnął jeden z największych sukcesów w swojej historii, docierając do finału Pucharu Polski Kobiet. Po przegranym starciu z Czarnymi Sosnowiec wrocławianki zapowiadały, że jeszcze do finału tych rozgrywek wrócą. W środę rozpoczyna się ich pucharowa droga w obecnym sezonie. Pierwszy przystanek - Konin i starcie z rezerwami Medyka. Początek potyczki o godzinie 13:30.
Medyk II Konin występuje w grupie północnej drugiej ligi, a po dziewięciu seriach gier zajmuje ósme miejsce z dziesięcioma punktami na koncie. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, remis i pięć porażek. Zdecydowaną większość punktów koninanki zdobyły na swoim terenie (siedem na dziesięć). Niewykluczone także, że w składzie Medyka II zobaczymy w środę zawodniczki z pierwszego zespołu.

Śląsk jest zdecydowanym faworytem tej potyczki, a do starcia z rezerwami Medyka podchodzi po ligowym zwycięstwie nad... pierwszą drużyną z Konina. W sobotę wrocławianki pokonały w lidze Medyczki 3:0 po bramkach Oliwii Krysman, Katarzyny Białoszewskiej i Aleksandry Dudziak, a ta wygrana była pierwszym, historycznym zwycięstwem WKS-u nad Medykiem. Teraz podopieczne Piotra Jagieły będą chciały pójść za ciosem.

Patrząc przez pryzmat meczów w poprzednich sezonach, można spodziewać się kilku zmian w wyjściowym składzie WKS-u. Bardzo możliwe, że szansę gry otrzymają zawodniczki, które nie miały zbyt wielu okazji do gry w tym sezonie.

Także w środę swoje pucharowe spotkanie rozegra drugi zespół Śląska. Wrocławianki zagrają w samo południe na stadonie Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach z Checzem Gdynia. W barwach rywalek występują dwie byłe piłkarki WKS-u - Anna Furmaniak i Amanda Turowska.

1/32 finału Pucharu Polski Kobiet (26 października):

(12:00) Śląsk II Wrocław - Checz Gdynia - Kłokoczyce
(13:30) Medyk II Konin - Śląsk Wrocław - Konin
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również