Wydarzenia

Raport statystyczny po #ŚLĄRAD

2024-05-19 15:00:00
Śląsk Wrocław pokonał 2:0 Radomiak Radom. Bramki dla zespołu z Wrocławia strzelali Yehor Matsenko i Matias Nahuel Leiva. Zapraszamy na raport statystyczny.
Posiadanie piłki na remis (po 50%), tak jak statystyka podań w tym starciu. Po stronie Śląska 387 podań (312 celnych) i 392 podania Radomiaka (310 celnych). Mimo tych dwóch statystyk na remis, to w pozostałych prowadzą gospodarze. Najlepiej podającymi piłkę w zielonych koszulkach byli Aleks Petkov (57 zagrań, 49 celnych), Simeon Petrov (55/50) oraz Łukasz Bejger (44/38).
 
Dobry mecz rozegrali nasi piłkarze z półwyspu Iberyjskiego. Matias Nahuel Leiva strzelił przepiękną bramkę, a do tego dodał od siebie również 5 dryblingów z czego 4 razy wychodził zwycięsko. Erik Exposito 3 dryblingi, 2 udane.
 
W statystyce strzałów, Śląsk Wrocław pokazał dominacje. Aż 13 prób trójkolorowcyh (dwa razy więcej od gości) i 5 celnych (pięc razy więcej od Radomiaka). Najczęsciej uderzającymi piłkarzami z Wrocławia byli Matias Nahuel Leiva (4 strzały, 2 celne, jeden gol) oraz Yehor Matsenko (2 strzały, 2 celne, jeden gol).
 
Była tylko jedna żółta kartka w tym spotkaniu pokazana piłkarzowi Śląska Wrocław, zobaczył ją Łukasz Bejger (piąta w tm sezonie). Po tym meczu Petr Schwarz dołożył jedną asystę do swojego dorobku (ma ich już sześć). Bramki trafiły na konta Yehora Matsenko (gol numer trzy w sezonie) oraz Matiasa Nahuela Leivy (gol numer osiem w sezonie). Rafał Leszczyński zachował trzynaste czyste konto w tym sezonie.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również