Wydarzenia

Skra Częstochowa pucharowym rywalem | Piłka Kobiet

2022-11-03 12:30:00
Piłkarki Śląska Wrocław poznały kolejnego pucharowego przeciwnika. W 1/16 finału podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się z pierwszoligową Skrą Częstochowa, a mecz ten odbędzie się w ostatni weekend listopada.
Skra Ladies Częstochowa występuje na co dzień w rozgrywkach kobiecej 1. Ligi. Najbliższy pucharowy rywal WKS-u zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli z trzynastoma punktami na koncie (cztery zwycięstwa, remis i trzy porażki). Częstochowianki zdobyły w dotychczasowych spotkaniach szesnaście goli i straciły dwie bramki mniej. Zdecydowanie lepiej im się wiedzie na swoim terenie, bowiem w domowych starciach zdobyły dziesięć z trzynastu punktów.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski Kobiet częstochowianki pokonały Wandę Nowa Huta Kraków 4:3, a spotkanie to miało niesamowitą dramaturgię. Skra po pięciu minutach (!) przegrywała już 0:2, do przerwy 1:3, a i tak potrafiła odmienić losy spotkania, strzelając gola w samej końcówce. Autorką decydującego trafienia była doskonale znana we Wrocławiu Justyna Chudzik, była piłkarka WKS-u.Śląsk z kolei w 1/16 finału Pucharu znalazł się po wyeliminowaniu rezerw Medyka Konin. Wrocławianki wygrały 8:1, a gole strzelały Klaudia Adamek (dwa), Martyna Buś, Małgorzata Korda, Julia Maskiewicz, Joanna Wróblewska, Gabriela Lewicka i Natalia Sitarz.

- Skrę uważam za trudnego przeciwnika. To zespół agresywny, zdyscyplinowany, ze sztabem świetnych ludzi, którzy wiedzą, czego oczekują od zespołu. To będzie trudny pojedynek, ale jedziemy tam po awans do 1/8 finału - zapowiada szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Warto dodać, że Śląsk całkiem niedawno - w przerwie na mecze reprezentacji narodowych - mierzył się z częstochowską Skrą w sparingu i wygrał 3:0 po bramkach Katarzyny Białoszewskiej, Natalii Sitarz i Klaudii Adamek, ale wcale nie było to łatwe spotkanie. Spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski zaplanowane jest na weekend 26-27 listopada, a gospodarzem tej potyczki będzie Skra Częstochowa.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również