Wydarzenia

Śląsk poznał pucharowego rywala | Piłka Kobiet

2024-01-18 14:20:00
Piłkarki Śląska Wrocław poznały rywala w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet. Podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się z liderem grupy północnej II ligi, Juna Trans Stare Oborzyska. Spotkania tej rundy odbędą się 17 lutego.
- Rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami, to znane hasło, ale my mamy jasno określony cel. Niezależnie od tego, z kim zagramy, chcemy zrobić wszystko, by wygrać. I podobnie w kolejnych rundach - mówiła przed losowaniem Joanna Wróblewska.

Wrocławianki trafiły na zespół z niższej klasy rozgrywkowej, ale absolutnie nie można go lekceważyć. Juna Trans Stare Oborzyska jest liderem grupy południowej II ligi, w dziesięciu meczach osiągając bilans 9 zwycięstw i remisu. Świetne wyniki to głównie zasługa wyśmienitej defensywy - najbliższy pucharowy rywal WKS-u stracił jesienią w lidze zaledwie sześć goli!

Przypomnijmy, że Śląsk Wrocław w 1/8 finału krajowego pucharu znalazł się po wygranych z Czarnymi II Sosnowiec (3:1 po dogrywce) oraz HydroTruckiem Radom (3:0). Rywalki ze wielkopolskich Starych Oborzysk najpierw pokonały Dąb Zabierzów Bocheński (2:0), a w kolejnej rundzie rozprawiły się ze Skrą Częstochowa.

Mecze 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet odbędą się 17 lutego. Gospodarzem spotkania będzie zespół ze Starych Oborzysk.

Pary 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet
Resovia Rzeszów U18 - Bielawianka Bielawa
AP Orlen Gdańsk U18 - Stomilanki Olsztyn
Zorza Pęgów/KKP Bydgoszcz - Resovia Rzeszów
Ostrovia 1909 Ostrów - AP Orlen Gdańsk
SMS Łódź - Czarni Sosnowiec
Rekord Bielsko-Biała - GKS Katowice
Juna Trans Stare Oborzyska - Śląsk Wrocław
Viktoria Niemcz Osielsko - Górnik Łęczna
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również