Wydarzenia

Śląsk w ćwierćfinale PP! | Piłka Kobiet

2023-03-22 17:30:00
Piłkarki Śląska do Wodzisławia Śląskiego na mecz z miejscowym SWD II jechały z misją awansu do ćwierćfinału. Założony cel zrealizowały, bo pokonały niżej notowane rywalki 3:1. Bramki dla WKS-u zdobyły Katarzyna Białoszewska, Marcelina Buś i Joanna Wróblewska.
Wrocławianki były faworytkami meczu z rezerwami SWD Wodzisław Śląski. Należy jednak dodać, że były to rezerwy tylko z nazwy, gdyż w zespole z Wodzisławia nie brakowało piłkarek na co dzień występujących w pierwszoligowym zespole. Podopieczne Piotra Jagieły od pierwszych minut ruszyły do ataku, a sytuacji bramkowych nie brakowało - świetnie okazje do zdobycia gola miała Katarzyna Białoszewska, groźnie też było po strzale Kamili Czudeckiej, ostatecznie jednak futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

Po kilkunastu minutach do głosu zaczęły dochodzić gospodynie, które coraz śmielej atakowały wrocławską bramkę. Zawodniczki SWD raz po raz zatrudniały Annę Bocian, a wrocławska golkiperka musiała momentami wznosić się na wyżyny swoich umiejętności. W pierwszej połowie nie brakowało pięknych interwencji bramkarskich i choć z biegiem czasu spotkanie stało się dość wyrównane, to zgromadzeni kibice nadal czekali na premierowebramki.

Pierwszy gol padł zaraz po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odnalazła się Katarzyna Białoszewska, która z najbliższej odległości dopełniła formalności. Warto zaznaczyć, że to kolejna bramka wrocławskiej napastniczki zaraz po wznowieniu, w poprzednim starciu z HydroTruckiem Radom także zdobyła gola tuż po przerwie. Po tym ciosie wodzisławianki próbowały się podnieść, ale kilka chwil później było już 2:0. Gabriela Lewicka odebrała piłkę na prawym skrzydle i znakomicie dograła w pole karne do Marceliny Buś, a ta uderzając bez przyjęcia umieściła piłkę w siatce.

Kilkadziesiąt sekund później było już 3:0. Marcelina Buś była faulowana w polu karnym, arbiter wskazała na "wapno", a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamieniła Joanna Wróblewska. Po trzecim golu Śląsk miał już pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i nie zachwiała jej nawet piękna bramka Patrycji Sarapaty z 71. minuty. Śląsk pewnie prowadził i choć nie brakowało dobrych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek, to wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Warto zaznaczyć, że w zespole Śląska zadebiutowały trzy kolejne młode zawodniczki - Wiktoria Chraścina, Pola Solarska i Oliwia Bębeniec. Wszystkie pojawiły się na murawie w drugiej połowie i wszystkim nie brakowało chęci i ambicji do gry. Niewiele też zabrakło, by pierwsza z nich znalazła się w dogodnej sytuacji, jednak nie opanowała piłki w polu karnym.

Niestety, w drugiej połowie zawodniczka Śląska - Jagoda Ostrowska - musiała opuścić boisko z powodu kontuzji. Miejmy nadzieję, że uraz nie okaże się poważny i wkrótce znów zobaczymy pomocniczkę na boisku. Dużo zdrowia, Jagoda!


SWD II Wodzisław Śląski - Śląsk Wrocław 1:3 (0:0)

Bramki:
0:1 Katarzyna Białoszewska 47'
0:2 Marcelina Buś 54'
0:3 Joanna Wróblewska 56' (k)
1:3 Patrycja Sarapata 71'

Śląsk:
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również