Wydarzenia

Spokojny początek maratonu | Piłka Kobiet

2023-03-18 06:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław w sobotę - 18 marca - rozpoczną mały maraton. Podopieczne Piotra Jagieły w dwa tygodnie rozegrają pięć spotkań, a pierwszym rywalem będzie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi HydroTruck Radom. Początek spotkania o godzinie 12.
Faworytem sobotniej potyczki bezsprzecznie są wrocławianki. Śląsk jest wyżej w ligowej tabeli - zajmuje piąte miejsce, podczas gdy HydroTruck jest ostatni z zaledwie czterema punktami na koncie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że radomianki potrafią być groźne dla każdego, o czym boleśnie przekonał się przed tygodniem mistrz Polski, SMS Łódź, który tylko zremisował w Radomiu.

- Przed nami kolejne trudne spotkanie z zespołem, który jest bardzo mocno zmotywowany w walce o utrzymanie. Na pewno remis z mistrzem Polski podziała na nich pozytywnie. Właśnie takie mecze pokazują, jak ważna w sporcie jest motywacja zespołu. Liczymy na to, że gra na własnym boisku będzie naszym atutem i pozwoli nam to rozegrać jeszcze lepsze spotkanie - zauważa trener WKS-u, Piotr Jagieła.

Warto zaznaczyć, że delikatnej poprawie uległa sytuacja kadrowa WKS-u. Przed tygodniem do gry wróciły Aleksandra Żurek i Natalia Kulig, a teraz najpewniej na murawie zobaczymy także piłkarki, które z kadrą U17 wywalczyły awans na młodzieżowe Euro - Magdalenę Półrolniczak, Gabrielę Lewicką czy Dominikę Szkwarek.

Warto zaznaczyć, że dla Śląska Wrocław sobotnie starcie będzie początkiem prawdziwego maratonu. Wydaje się, że spokojnym początkiem, bo HydroTruck Radom to jeden z najniżej notowanych rywali WKS-u. W najbliższą środę wrocławianki jadą do Wodzisławia, by tam zmierzyć się z miejscowym SWD w ramach 1/8 finału Orlen Pucharu Polski, a w kolejną sobotę czeka je wyprawa do Tczewa na starcie z Pogonią. 29 marca to data zaległego spotkania z AP Orlenem Gdańsk, a 1 kwietnie to znów odrabianie zaległości i mecz z Pogonią w Szczecinie.

Teraz jednak pełna uwaga i koncentracja skierowane są na mecz z HydroTruckiem. Początek spotkania o godzinie 12:00 na boisku Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach. DLa tych, którzy nie będą mogli z nami być na stadionie, przygotowaliśmy transmisję wideo na żywo.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również