Wydarzenia

Świetny występ młodych piłkarek Śląska na koniec roku

2023-12-29 14:00:00
Młode piłkarki Śląska Wrocław (U13 i U14) w piątek wzięły udział w turnieju Pajor&Tarczynska Visa Winter Cup w Opolu. Wrocławianki, prowadzone przez duet trenerski Julia Maskiewicz - Michał Czykieta, zajęły drugie miejsce w zawodach, w finale przegrywając dopiero po rzutach karnych.
W fazie grupowej wrocławianki wygrały z Medykiem Konin, Unią Opole i Diamentami Warszawa (po rzutach karnych), a w półfinale pokonały Tęczę Bydgoszcz. W wielkim finale opolskiego turnieju raz jeszcze zmierzyły się z warszawskimi Diamentami i raz jeszcze po regulaminowym czasie gry był remis, ale tym razem w rzutach karnych lepsze okazały się zawodniczki ze stolicy.

Barwy Śląska reprezentowały: Anna Augustynowicz, Hanna Gubernat, Martyna Dembowska, Zuzanna Droszcza, Alicja Gorczyca, Liliana Rudzik, Milena Skuła, Laura Skrzypczyńska, Oliwia Sójka, Hanna Szczawińska, Natasza Żabiuk oraz testowane piłkarki: Marta Jabłońska, Zuzanna Jędrzejczyk, Aleksandra Szoliba i Michalina Wiśniewska. Ostatnia z nich otrzymała tytuł MVP turnieju. Sztab szkoleniowy tworzyli trenerzy Julia Maskiewicz (na co dzień trenerka U13) oraz Michał Czykieta (trener U16). Dodajmy, że młode piłkarki mogły liczyć na wsparcie zawodniczek pierwszego zespołu - Martyny Buś, Marceliny Buś i Joanny Wróblewskiej.- Ostatecznie zajęłyśmy drugie miejsce, które bez wątpienia jest dobrym wynikiem,
ale mamy też ważną informację. Jako drużyna chciałybyśmy przekazać nasze główne nagrody - puchar za wicemistrzostwo oraz bon na dwa tysiące złotych do sklepu R-Gol - na licytację na rzecz Franka Tokarskiego. Jestem mega dumna z dziewczyn, że podjęły taką decyzję - mówi trenerka zespołu, Julia Maskiewicz. Warto zaznaczyć, że część piłkarek z drużyny U13 to koleżanki ze szkolnej klasy Franka.


Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wszystkim za sportową rywalizację.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paula Duda (fot. 1)

Zobacz również