Wydarzenia

Szaciłło: Jest jeszcze wiele do poprawy | Piłka Kobiet

2023-01-31 18:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław rozegrały kolejny trudny mecz sparingowy. Wrocławianki w miniony weekend przegrały z GKS-em Katowice 3:5. - Błędy mogły się pojawić, bo zawodniczki są na trudnym etapie, przez co jeszcze nie wszystko nam wychodzi - mówi trener bramkarek i analityk w sztabie kobiecego WKS-u, Maciej Szaciłło.
Maciej Szaciłło: Myślę, że w ostatnim sparingu z GKS-em Katowice było dużo pozytywnych rzeczy ćwiczonych na zajęciach, które były potem widoczne w meczu. Oczywiście strata pięciu bramek pokazuje, że jest jeszcze wiele do poprawy, ale też trochę zrzuciłbym na karb zmęczenia. Błędy mogły się pojawić, bo zawodniczki są na trudnym etapie, przez co jeszcze nie wszystko nam wychodzi.

Patrząc przez pryzmat ostatniego spotkania, na pewno chcielibyśmy popracować szczególnie nad obroną stałych fragmentów gry. To jest element do poprawy, bo po stałych fragmentach straciliśmy trzy bramki.

Oczywiście, straciliśmy pięć goli, ale strzeliliśmy trzy, więc są również pozytywy. Na pewno były to stałe fragmenty w ofensywie. Dziewczyny dobrze wypełniały swoje role, dzięki czemu zdobyliśmy dwie bramki i pozostawaliśmy w grze. Poza tym widać było działania indywidualne czy elementy mikrotaktyki ćwiczone podczas treningu.
Autor: Agnieszka Braun, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również