Wydarzenia

Sześć piłkarek odchodzi ze Śląska | Piłka Kobiet

2023-05-28 19:00:00
Niedzielne spotkanie z Pogonią Szczecin było ostatnim dla kilku zawodniczek WKS-u. Kontrakty sześciu zawodniczek wygasają po obecnym sezonie i nie będą przedłużone.


Ze Śląskiem rozstają się Karolina Ostrowska, Małgorzata Korda, Joanna Krzyżanowska, Monika Sowalska, Martyna Sieradzka i Daria Nowak.Małgorzata Korda i Karolina Ostrowska w zespole WKS-u grały od początku utworzenia sekcji piłki nożnej kobiet w klubie. Obie były bardzo ważnymi ogniwami w Śląsku - pierwsza z nich była kapitanem wrocławskiej drużyny, a druga łączyła obowiązki zawodniczki z zadaniami kierownika zespołu. Korda w barwach WKS-u wystąpiła w 61 spotkaniach, w których strzeliła cztery gole, z kolei Ostrowska zagrała w 44 spotkaniach i zdobyła pięć bramek.
 


Monika Sowalska i Joanna Krzyżanowska do Śląska trafiły przed dwoma laty. Pierwsza z nich występuje na pozycji bramkarki, z kolei Krzyżanowska jest pomoczniczką. Sowalska w bramce Śląska zagrała dziewiętnastokrotnie, w czterech spotkaniach zachowując czyste konto. Joanna Krzyżanowska z biegiem czasu wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie Śląska, a łącznie zagrała w 42 spotkaniach, w których strzeliła dwie bramki.Martyna Sieradzka i Daria Nowak związały się dwuletnimi kontraktami z klubem przed sezonem 2021/2022. Niestety, obu piłkarkom w zaprezentowaniu pełni swoich umiejętności przeszkodziły kontuzje. Sieradzka zagrała w dwóch meczach WKS-u, natomiast Daria Nowak nie zdążyła zadebiutować w barwach Śląska, choć w przedsezonowych sparingach notowała bardzo dobre występy.Wszystkie zawodniczki zostały pożegnane po meczu z Pogonią Szczecin, a każda z nich otrzymała pamiątkową koszulkę z liczbą oficjalnych występów w zielono-biało-czerwonych barwach. W przypadku Darii Nowak jest to liczba zagranych meczów sparingowych.

Dziewczyny, dziękujęmy za grę dla Śląska! Życzymy powodzenia w dalszej karierze!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również