Wydarzenia

Sześć zawodniczek odchodzi ze Śląska | Piłka Kobiet

2024-06-09 19:00:00
Po niedzielnym meczu 22. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet sześć zawodniczek pożegnało się ze Śląskiem Wrocław.
Występ w starciu z Czarnymi Sosnowiec był ostatnim dla Julii Maskiewicz, Klaudii Adamek oraz Krystyny Flis, a ze Śląskiem Wrocław żegnają się także Natalia Skiba, Oliwia Związek i Jagoda Ostrowska.

Oliwia Związek, Krystyna Flis i Jagoda Ostrowska to piłkarki, które do seniorskiego zespołu WKS-u trafiły z drużyny juniorek, jako mistrzynie Polski do lat 17. Pierwsza z nich strzeliła w barwach WKS-u sześć bramek, m.in. walnie przyczyniając się do awansu do kolejnej rundy Orlen Pucharu Polski Kobiet. W starciu 1/32 finału napastniczka ustrzeliła hat-tricka, a Śląsk pokonał Czarnych II Sosnowiec 3:1. Warto zaznaczyć, że Flis i Związek to etatowe reprezentantki Polski U17, a niedawno zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Julia Maskiewicz i Klaudia Adamek dołączyły do WKS-u przed dwoma laty, odpowiednio z Medyka Konin i Rekordu Bielsko-Biała. Co ciekawe, obie mają na swoim koncie tyle samo rozegranych spotkań - po 43 - a Julia Maskiewicz strzeliła dwie bramki, a Klaudia Adamek czternastokrotnie pokonywała golkiperki rywalek. Śląsk opuszcza także Natalia Skiba, która do stolicy Dolnego Śląska trafiła niemal 2,5 roku temu z czeskiego Slovana Liberec. Młoda bramkarka miała okazję wystąpić w dwóch meczach WKS-u - obu pucharowych - w których broniła dość pewnie, każdorazowo zachowując czyste konto.

Dziewczyny, bardzo dziękujemy za Wasz wkład w rozwój naszego klubu i każdą minutę spędzoną w zielono-biało-czerwonych barwach! Życzymy powodzenia w dalszej karierze i do zobaczenia!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również