Wydarzenia

Sztab bez zmian! | Piłka Kobiet

2022-08-12 19:00:00
Kadra zawodnicza kobiecego Śląska Wrocław jest już zamknięta. Trzon zespołu pozostał bez zmian, a z WKS-em nie rozstaje się także sztab szkoleniowy. Wszyscy członkowie sztabu trenerskiego złożyli podpisy pod nowymi umowami.
- Zespół pod wodzą trenera Piotra Jagieły dobrze prezentował się wiosną, a co najważniejsze - za wynikiem sportowym poszedł rozwój indywidualny piłkarek. Wierzymy, że z tym trenerem, tym sztabem szkoleniowym doczekamy jeszcze wielu pięknych chwil - mówi szef sekcji piłki nożnej kobiet w Akademii Piłkarskiej Śląska, Maciej Bączyk.

Trener Piotr Jagieła - podobnie jak cały sztab - pracuje w Śląsku od początku utworzenia sekcji piłki nożnej kobiet, a wcześniej prowadził AZS Wrocław. Pod jego wodzą zespół zajął w ostatnich latach piąte (2020/2021) i siódme (2021/2022) miejsce w Ekstralidze oraz dotarł do finału Pucharu Polski Kobiet (2021/2022). W ostatnich dniach został wyróżniony zaproszeniem na konferencję trenerów piłki nożnej kobiet, gdzie występował jako prelegent.- Bardzo cieszę się z tego, że kolejne dwa lata spędzę w miejscu, które dało mi pole do rozwoju i tyle emocji. Po zakończeniu sezonu pojawiały się inne oferty, ale propozycja przedłużenia kontraktu ze Śląskiem była bardzo konkretna. Zarząd był zadowolony z tego w jaki sposób rozwija się zespół i ja sam widzę, że projekt kobiecego Śląska dynamicznie się rozwija, klub w nas inwestuje - mówi szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.

- Cieszymy się, że skład sztabu szkoleniowego pozostał bez zmian. Zespół wykonał dobrą robotę pod wodzą trenera Jagieły i wierzymy, że w rozpoczynającym się sezonie zrobi kolejny krok do przodu. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak wygląda zespół i mamy nadzieję, że ciężka praca na treningach przełoży się na wynik sportowy - mówi dyrektor ds. rozwoju sportowego w Śląsku, Krzysztof Paluszek.

- Mamy świetny sztab i drużynę, którą traktuję jak swoje rodzinę. Praca z tym zespołem daje mi ogromną satysfakcję. Dopóki będę czuł, że moja praca daje wymierne efekty, a ja rozwijam się jako trener i człowiek, chcę być tutaj w miejscu, które mnie ukształtowało - dodaje trener Jagieła.

W składzie sztabu szkoleniowego Śląska niezmiennie znajdą się także Monika Koziarska-Gomola (II trener), Kacper Haniszewski (II trener i trener przygotowania motorycznego) oraz Maciej Szaciłło (analityk i trener bramkarek). Z zespołem nadal współpracować będą Przemysław Czapiński (fizjoterapeuta) oraz Karolina Ostrowska, która łączy obowiązki piłkarki z zadaniami kierownika drużyny.- W sztabie podobnie patrzymy na piłkę nożną i mamy podobną wizję tego, w którym kierunku chcemy iść, dlatego współpraca układa się bardzo dobrze. Od tego sezonu będę pełnić także rolę koordynatora kobiecych grup młodzieżowych w Akademii Śląska, to dla mnie nowa rola, w której będę chciała się odnaleźć i sprostać temu wyzwaniu - mówi Monika Koziarska-Gomola.- Cieszę się, że nadal w takim samym składzie będziemy pracować w Śląsku. Jestem przekonany, że z tym zespołem możemy jeszcze dużo osiągnąć. Wszyscy dobrze się dogadujemy, bo pracujemy od kilku lat, jeszcze w AZS-ie Wrocław - zaznacza Kacper Haniszewski.- Praca w naszym sztabie układa się bardzo dobrze, dogadujemy się nie tylko na stopie zawodowej, ale również poza boiskiem, poza treningami. Wydaje mi się, że to klucz do udanej współpracy - przyznaje Maciej Szaciłło.

Gramy dalej! Życzymy kolejnych sukcesów w barwach Śląska!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki, Adriana Ficek

Zobacz również