Wydarzenia

Trenerzy Śląska wzięli udział w warsztatach Ekstraligi | Piłka Kobiet

2023-03-04 15:00:00
Zaraz po inauguracji ligowej wiosny, w Warszawie odbyły się warsztaty szkoleniowe na trenerek i trenerów ze sztabów klubów Orlen Ekstraligi. W wydarzeniu wzieło udział dwoje trenerów WKS-u - Monika Koziarska-Gomola i Piotr Jagieła.
Organizatorem warsztatów był Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z UEFA. Trenerki i trenerzy Orlen Ekstraligi mogli wysłuchać doświadczeń Anny Signeul - byłej selekcjonerki kobiecych reprezentacji Szkocji i Finlandii, kapitana ampfutbolowej reprezentacji Polski, Przemysława Świercza oraz koordynatora przygotowania motorycznego w piłce nożnej kobiet, Remigiusza Rzepki.

- Zawsze powtarzałem, że cykliczne szkolenia dla trenerów piłki nożnej kobiet są bardzo ważne. Wymiana doświadczeń oraz rozmowy z trenerami reprezentacji o naszej codziennosci i pracy zawsze bardzo rozwijają i inspirują. Wystąpienia prelegentów także stały na bardzo wysokim poziomie. Podejmowaliśmy między innymi tematy pracy nad motoryką piłkarek, rozwoju klubów czy team buldingu - mówi trener WKS-u, Piotr Jagieła.

Oprócz pierwszego szkoleniowca ekstraligowego Śląska, w warsztatach wzięła jeszcze udział druga trenerka Śląska i trenerka główna kobiecych grup młodzieżowych w Akademii Śląska, Monika Koziarska-Gomola.


- Każdy z nas dąży do tego, by ciągle poszerzać wiedzę. Warto posłuchać zatem kogoś, kto ma o wiele większe doświadczenia. Myślę, że dodatkowym atutem było również to, że mogliśmy wymienić kilka słów z trenerami, z którymi na co dzień rywalizujemy. Z wiadomych przyczyn nie ma za wiele czasu w dniu meczowym na takie rozmowy - zaznacza trenerka Monika Koziarska-Gomola

- Jestem pozytywnie zbudowany szkoleniem, mam kilka ciekawych wniosków i wiem, że jako sztab poprawimy swoją codzienną pracę to zespół będzie dalej się rozwijał - podkreśla trener Jagieła.

Przypomnjmy, że najbliższy mecz Śląska odbędzie się w niedzielę, 12 marca, o godzinie 12:00 w Bydgoszczy. Wrocławianki zmierza się tam z miejscowym Sportisem KKP.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również