Wydarzenia

Trenerzy WKS-u poszerzają swoją wiedzę | Piłka Kobiet

2023-08-15 09:00:00
Okres przygotowawczy jest wymagający nie tylko dla zawodniczek, ale też dla sztabu. Trenerzy WKS-u - Monika Koziarska-Gomola i Jakub Pingot wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji Trenerek i Trenerów w Łodzi, by poszerzać swoją wiedzę.
O rozwoju szkoleniowców, o skuteczności w pracy trenera i budowie pozytywnego wpływu na środowisko kobiecej piłki - o tym dyskutowano na kolejnej już Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów i Trenerek, która odbyła się w Łodzi. W wydarzeniu wzięli udział Monika Koziarska-Gomola (II trener pierwszego zespołu) oraz Jakub Pingot (szkoleniowiec przygotowania motorycznego).Wśród prelegentów był m.in. Marek Radziszewski, który opowiadał o środowisku piłki kobiecej w Ameryce, nie zabrakło również bloków poświęconych specyfice kobiecego sportu.

- Bardzo lubię przede wszystkim te rozmowy za kulisami z trenerami, wymieniać się spostrzeżeniami, to jak pracujemy wspólnie na rzecz piłki nożnej kobiet, każdy trochę inaczej, od każdego można się czegoś nauczyć - powiedziała w rozmowie z serwisem Łączy Nas Piłka trenerka Koziarska-Gomola.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Łukasz Grochala / PZPN

Zobacz również