Wydarzenia

Trudne domowe ostatki | Piłka Kobiet

2022-11-04 08:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław w piątek - 4 listopada - rozegrają ostatni mecz domowy w tym roku. Podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się z bardzo trudnym przeciwnikiem, jakim jest GKS Katowice. Początek starcia na Kłokoczycach o 13:45, a transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport.
Do końca roku wrocławiankom zostały jeszcze trzy spotkania - najbliższe, domowe z GKS-em Katowice, za dwa tygodnie ostatni mecz ligowy w tym roku - w Szczecinie z Pogonią, a jeszcze tydzień później pucharowe starcie ze Skrą Częstochowa.

GKS Katowice z Pucharu Polski już odpadł, ale porażka w pierwszej rundzie nie jest powodem do wstydu, bowiem katowiczanki uległy silnemu Górnikowi Łęczna. Jak zareagować na przegraną w pucharze? Najlepiej powetować sobie straty w lidze. I tak też uczyniły podopieczne Karoliny Koch. I to w jakim stylu!

W ostatniej ligowej potyczce katowiczanki mierzyły się z mistrzyniami Polski, SMS-em Łódź, niepokonanym do tamtej pory zespołem w lidze. I pewnie zwyciężyły - 3:0 - jednocześnie zrównując się z nimi punktami. GKS i SMS mają tyle samo punktów po dziewięciu kolejkach (24), a dzięki tej wygranej katowiczanki bardzo wyraźnie zgłosiły akces do walki o mistrzostwo Polski.

Śląsk natomiast przed tygodniem mierzył się z AZS-em UJ Kraków i choć było to spotkanie "na remis", to o jednego gola lepsze okazały się krakowianki. Co ważne, Akademiczki zatrzymały świetną ofensywę WKS-u, ale trzeba też oddać, że miały trochę szczęścia. - Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu i poprawić to, co nie funkcjonowało z AZS-em. Na pewno z GKS-em powalczymy o pełną pulę. Mamy parę dni na to, żeby odpowiednio przygotować się do meczu - komentowała po tamtym spotkaniu Natalia Sitarz.

WKS ma problemy w spotkaniach, w których nie jest faworytem. Brzmi to paradoksalnie, bo przecież w poprzednich sezonach ekipa Piotra Jagieły przyzwyczaiła kibiców do tego, że lepiej radzi sobie z zespołami z czołówki. W tym sezonie jednak przegrała z Górnikiem Łęczna (1:2), SMS-em Łódź (2:3) i AZS-em Kraków (0:1). Jeśli wrocławianki na poważnie myślą o walce o medale, muszą powalczyć o punkty z GKS-em Katowice. W poprzednim sezonie z Gieksą dwukrotnie wygrały (3:1 u siebie i 2:0 na wyjeździe). Jak będzie tym razem?

Początek spotkania o godzinie 13:45 na stadionie na Kłokoczycach. Transmisja dostępna będzie w TVP Sport.


Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również