Wydarzenia

Trzy bramki i trzy punkty w Olsztynie | Piłka Kobiet

2024-03-02 20:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław udanie zainaugurowały ligowe granie w tym roku. Podopieczne trenera Piotra Jagieły wygrały na wyjeździe 3:0 ze Stomilankami Olsztyn, a bramki strzeliły Marcelina Buś, Natalia Sitarz i Klaudia Adamek.

Wrocławianki były faworytkami sobotniej potyczki i znakomicie się z tej roli wywiązały. Piłkarki Śląska dominowały w Olsztynie od samego początku i dość szybko udokomentowały do trafieniem, a wynik spotkania otworzyła w 17. minucie Marcelina Buś.

Dobrych okazji nie brakowało, jeszcze w pierwszej połowie bramkarkę Stomilanek mogły pokonać Katarzyna Białoszewska i Karolina Iwaśko. Na przerwę wrocławianki schodziły jednak ze skromny, jednobramkowym prowadzeniem.

Miejscowe, które znajdują się w strefie spadkowej i potrzebują punktów, znacznie skomplikowały sobie swoją sytuację na początku drugiej połowy. Najpierw Śląsk w 53. minucie za sprawą Natalii Sitarz podwyższył prowadzenie, a kilka chwil później z boiska wyleciała za drugą żółtą kartkę Olga Zubczyk.

Podopieczne trenera Piotra Jagieły w dalszym ciągu kontrolowały boiskowe wydarzenia, a w końcowej fazie spotkania strzeliły trzeciego gola - skutecznie akcję WKS-u wykończyła Klaudia Adamek. Zespół z Olsztyna miał jeszcze szansę na honorowe trafienie, ale na przeszkodzie stanęła Hanna Wieczerzak. Młoda bramkarka Śląska w 87. minucie obroniła rzut karny wykonywany przez Wiktorię Skrzypińską.

Śląsk wygrał drugie spotkanie o stawkę w tym roku (przed dwoma tygodniami pokonał w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet Juna-Trans Stare Oborzyska 7:0), a kolejne wyzwanie już za tydzień. Wrocławianki przed własną publicznością zmierzą się z Górnikiem Łęczna. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 9 marca, o godzinie 12:00 na boisku na Kłokoczycach.

Stomilanki Olsztyn - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)

Bramki:
0:1 Marcelina Buś 17'
0:2 Natalia Sitarz 53'
0:3 Klaudia Adamek 79'

Stomilanki: Sikora - Zubczyk, Taranowska, Kędzia (89' Żukowska), Skrzypińska, Osajkowska, Kałużna, Sokołowska, Libera (81' Czarnecka), Dall'ara (81' Kamala), Marques (46' Brown).
Śląsk: Wieczerzak - Szkwarek, Węcławek, Maskiewicz, Wróblewska (83' Lewicka), Żurek (83' Czudecka), Półrolniczak (60' Martyna Buś), Sitarz, Iwaśko (76' Flis), Marcelina Buś, Białoszewska (60' Adamek).

żółte kartki: Kędzia, Zubczyk, Sokołowska oraz Adamek.
czerwona kartka: Olga Zubczyk (Stomilanki, 58', za dwie żółte)

Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również