Wydarzenia

Trzy gole i pewny awans w Radomiu | Piłka Kobiet

2023-11-25 17:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław pokonały HydroTruck Radom 3:0 w meczu 1/16 finału Orlen Pucharu Polski. Dwa gole dla WKS-u strzeliła Klaudia Adamek, a jedno trafienie dołożyła Marcelina Buś.
Śląsk był faworytem sobotniej potyczki i było to widać od pierwszych minut. W składzie WKS-u zabrakło aż ośmiu kontuzjowanych zawodniczek, ale te piłkarki, które wyszły w Radomiu w podstawowym składzie dominowały do pierwszego gwizdka. Niestety dla WKS-u ta dominacja nie przekładała się na bramki.

W pierwszej połowie dwukrotnie nieźle uderzała Joanna Wróblewska, znakomitą okazję miała także Karolina Iwaśko, a groźnie było również po akcjach Aleksandry Żurek i Oliwii Związek, jednak cały czas wynik pozostawał bez zmian. Miejscowe skupiały się na defensywie, a w ataku dwukrotnie zagroziły bramce Hanny Wieczerzak, jednak każdorazowo były to uderzenia niecelne.

Pod koniec pierwszej połowy drugą żółtą kartką - a w konsekwencji czerwoną - ukarana została Maryna Pohribniak. Śląsk grał w przewadze, co niemal od razu było widoczne na murawie. Po 45 minutach w Radomiu nadal było 0:0.

W drugiej połowie nad boiskiem rozpętała się śnieżyca, ale trudniejsze warunki jakby pomogły Śląskowi. W 55. minucie Karolina Iwaśko zagrała z lewej strony do Klaudii Adamek, a ta wpadła w pole karne i otworzyła wynik spotkania. Kwadrans później było już 2:0 i znów w głównej roli wystąpiła Klaudia Adamek, która tym razem otrzymała podanie od Marceliny Buś i również świetnie wykończyła akcję.

W 72. minucie czerwoną kartką za faul poza polem karnym ukarana została bramkarka HydroTrucka, Kinga Ptaszek. Grając w podwójnym osłabieniu, radomianki nie były w stanie poważniej zagrozić bramce WKS-u. A podsumowaniem spotkania niech będzie trzeci gol WKS-u - Marceliny Buś. Pomocniczka otrzymała piłkę na 25. metrze, podeszła nieco bliżej pola karnego i technicznym uderzeniem zmieścła piłkę pod poprzeczką.

Śląsk wygrał z HydroTruckiem 3:0 i wywalczył awans do 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że w końcówce na murawie pojawiła się rezerwowa bramkarka WKS-u, Natalia Skiba, dla której był to debiut w oficjalnym meczu Śląska.


HydroTruck Radom - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)

Bramki:
0:1 Klaudia Adamek 55'
0:2 Klaudia Adamek 71'
0:3 Marcelina Buś 88'

HydroTruck: Ptaszek - Komanda, Majewska, Oleksiak (63' Olesińska), Orłowska (63' Brodawka), Pohribniak, Sobczak (75' Petelicka), Soboń, Tkaczyk, Tracz, Żabicka (75' Kuś).
Śląsk: Wieczerzak (80' Skiba) - Szkwarek, Dudziak, Czudecka (75' Flis), Żurek, Wróblewska, Lewicka (75' Musiałowska), Półrolniczak, Iwaśko (75' Klimczak), Związek (60' Marcelina Buś), Adamek.

Żółte kartki: Pohribniak, Żabicka oraz Półrolniczak.
Czerwona kartka: Kinga Ptaszek (HydroTruck, 72', za faul).
Sędziowała: Ewa Walczyńska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również