Wydarzenia

U18: Juniorki rozpoczynają wiosnę | Piłka Kobiet

2024-03-03 19:30:00
W niedzielę - 3 marca - piłkarki Śląska Wrocław U18 rozpoczynają rundę wiosenną w Centralnej Lidze Juniorek U18. Pierwszym wyzwaniem jest wyjazdowe spotkanie z krakowskim Football Success Academy. Początek starcia o godzinie 15:30.
Broniące tytułu wrocławianki jesienią przeplatały dobre występy z nieco słabszymi. Było to po części spowodowane zmianami kadrowymi - wiele piłkarek, mistrzyń Polski, rozpoczęło regularne treningi z drużyną ekstraligową. Po rundzie jesiennej Śląsk zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy południowej Centralnej Ligi Juniorek U18 z siedmiopunktową stratą do miejsca dającego awans do półfinałów. Jest to spora różnica, ale jak najbardziej do odrobienia. Pierwszy krok wrocławianki mogą wykonać w Krakowie.

- Jesteśmy pozytywnie zbudowane przed niedzielnym meczem. Wiemy i czujemy, że zrobiłyśmy wszystko, co mogłyśmy, by być przygotowane na inaugurację. Całą drużyną jesteśmy głodne rywalizacji i meczowych emocji. Ja osobiście czuje już lekki stres, ale brakowało mi tego uczucia. Budzi to w nas jeszcze większa determinację i chęć zwycięstwa - zapowiada trenerka Śląska, Patrycja Falborska.

Football Success Academy Kraków to beniaminek rozgrywek CLJ U18 i walczy o pozostanie w juniorskiej elicie. Jak dotąd zdobył tylko sześć punktów w dziewięciu meczach, jednak taki rezultat i tak daje im bezpieczne miejsce. Śląsk będzie zatem faworytem tego starcia. A jakie cele stawia sobie zespół WKS-u na tę rundę?

- Celem jest przede wszystkim pokazanie sobie, że wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniej i że warto było się im poświecić w okresie przygotowawczym. Jestesmy lepszym i mądrzejszym zespołem. Zależy mi bardzo, żeby w tej rundzie dziewczyny podchodziły z jeszcze większa wiarą do każdego meczu. Żeby wierzyły, że jesteśmy zespołem, który stać na awans do najlepszej czwórki. Choć nasza drużyna personalnie lekko się zmieniła, to na pewno fundamenty, które wspolnie wypracowaliśmy są w nas cały czas - podkreśla trenerka WKS-u.

Mecz FSA Kraków - Śląsk Wrocław odbędzie się w Krakowie w niedzielę, 3 marca, o godzinie 15:30.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również