Wydarzenia

W ćwierćfinale z mistrzyniami | Piłka Kobiet

2023-03-31 12:10:00
TME SMS Łódź będzie rywalem Śląska Wrocław w ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski. Spotkania tej fazy rozgrywek odbędą się w środę, 19 kwietnia.

Tym razem los nie był dla WKS-u łaskawy, bowiem wrocławianki trafiły na jednego z dwóch najbardziej wymagających rywali w ćwierćfinałowej stawce. TME SMS Łódź to aktualny mistrz Polski i lider Orlen Ekstraligi, jest również drużyną, która w tym sezonie na swoim terenie jeszcze nie przegrała. Co więcej, w rozgrywkach Orlen Pucharu Polski SMS nie stracił jeszcze gola!

- Czy losowanie było dla nas złe? Myślę, że nie. Żeby wygrać Puchar Polski, trzeba wygrać mecz z każdym przeciwnikiem, nie ma miejsca na potknięcia. SMS Łódź to mistrz Polski posiadający w swojej drużynie wiele reprezentantek kraju lub kadr młodzieżowych, to one muszą wygrać mecz z nami, my możemy to zrobić. Zrobiliśmy to już rok temu w półfinale, jeśli zrobimy to drugi raz i to na poziomie ćwierćfinału, to będzie to jeszcze większa sensacja - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Najbliższy rywal WKS-u w pierwszej rundzie pokonał SWD Wodzisław Śląski 10:0, w kolejnym etapie łatwo rozprawił się z Medykiem Konin (6:0), a w niedawnym starciu 1/8 finału rozgrywek wygrał 1:0 z Czarnymi Sosnowiec. Przypomnijmy, że Śląsk w ćwierćfinale znalazł się po wyeliminowaniu rezerw Medyka Konin (8:1), Skry Częstochowa (3:0) i SWD Wodzisław Śląski (3:1).

Warto zaznaczyć, że w poprzednim sezonie rozgrywek o krajowy puchar także doszło do starcia łódzko-wrocławskiego, ale w półfinale. Wówczas w Łodzi Śląsk wygrał 1:0 po bramce Aleksandry Dudziak z rzutu karnego w 90. minucie.

Dodajmy, że kilka dni przed pucharowym starciem w Łodzi, Śląsk i SMS zmierzą się w lidze, ale we Wrocławiu. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie - w Łodzi - podopieczne Piotra Jagieły przegrały 2:3.

Ćwierćfinał Orlen Pucharu Polski:
Juna-Trans Stare Oborzyska - AP Orlen Gdańsk
TME SMS Łódź - Śląsk Wrocław
Ślęza Wrocław - AZS UJ Kraków
Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również