Wydarzenia

Zagraj z WKS-em! Pożegnaj wakacje w piłkarskim stylu

2023-08-28 09:00:00
Przełom sierpnia i września niekoniecznie jest czasem lubianym wśród dzieci i młodzieży. Koniec wakacji nie kojarzy się najlepiej, ale mamy na to receptę! Fundacja Śląska Wrocław wychodzi z ciekawą propozycją, oczywiście - piłkarską. 1 września na orliku przy ulicy Inflanckiej, przy Szkole Podstawowej nr 10 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Zagraj z nami!
Profesjonalna rozgrzewka prowadzona przez trenera przygotowania motorycznego, gry i zabawy piłkarskie, aktywności na stacjach sprawnościowych oraz mecz Śląsk vs Reszta Świata, w którym wezmą udział piłkarki i sztab szkoleniowy kobiecego WKS-u. To tylko część atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali dla uczestników "Pożegnania wakacji". Na orliku przy Inflanckiej z pewnością nudno nie będzie. Dołącz do drużyny Reszty Świata i zagraj przeciwko jednym z najlepszych zawodniczek w Polsce!

Co istotne, wydarzenie nie ma wymiaru wyłącznie sportowego. Podczas imprezy będzie także można więcej dowiedzieć się m.in. o roli zdrowego odżywiania w codziennym życiu oraz o tym, jak sport może pomóc w radzeniu sobie ze stresem, bo przecież zdrowa głowa to zdrowe ciało.

We wspólnej zabawie wezmą udział trenerzy i zawodniczki kobiecej drużyny Śląska Wrocław, która tym samym będzie mogła nieco bardziej zaprezentować się lokalnej widowni. Dodajmy, że kobiecy Śląsk na co dzień trenuje i rozgrywa swoje spotkania właściwie w sąsiedztwie, bo na obiektach na Kłokoczycach.

Wydarzenie jest również okazją dla dziewczynek do błyśnięcia swoim sportowym talentem przed sztabem trenerskim WKS-u. Popularność kobiecej piłki nożnej wzrasta, co pokazały chociażby ostatnie mistrzostwa świata - nawet, jeśli dzisiaj nie myślicie o karierze piłkarki, to przyjdź, poznaj kobiecy futbol i... daj się przekonać!


Wcześniejsze zapisy na wydarzenie nie są wymagane! Wystarczy zabrać odpowiedni do piłkarskich zmagań strój, uzbroić się w dobry humor oraz po prostu przyjść i z nami zagrać. Początek imprezy w piątek, 1 września o godzinie 17:00 na orliku przy ulicy Inflanckiej 13. Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat.

Partnerami wydarzenia są MCS Wrocław oraz Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie. Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja WKS Śląsk Wrocław, która od kilku lat prowadzi programy skupiające się na dotarciu do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem i pomaganiem im poprzez sport i udział w bezpłatnych zajęciach.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również