Wydarzenia

Zapisz się do SMS-u i dołącz do WKS-u! | Piłka Kobiet

2023-03-12 12:00:00
Szkoła Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu uruchamia rekrutację na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy wszystkie dziewczynki do wzięcia udziału w procesie rekrutacji i jednocześnie do dołączenia do kobiecych drużyn Śląska Wrocław.
Łączenie pasji sportowej - która może przerodzić się w profesjonalną karierę - z edukacją to nie lada wyzwanie dla młodych sportowców. W Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu nie tylko udaje się pogodzić te dwa aspekty, ale dzięki wykwalifikowanej kadrze trenerskiej, adeptki i adepci różnych dyscyplin mogą podnosić swoje umiejętności sportowe.

"Dowodów" w piłce nożnej kobiet na to nie brakuje, bo przecież absolwentkami SMS-u Junior są m.in. reprezentantki Polski - Dominika Grabowska, Małgorzata Grec czy reprezentująca barwy niemieckiego Bayeru Leverkusen Sylwia Matysik. SMS Junior ukończyło także wiele piłkarek kobiecego Śląska Wrocław, m.in. Joanna Wróblewska czy Aleksandra Dudziak, które są wyróżniającymi się postaciami nie tylko WKS-u, ale i całych rozgrywek.Sekcja piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław istnieje od 2020 roku. Niemal trzy lata temu zapadła decyzja o połączeniu sił z AZS-em Wrocław i przejęciem drużyn Akademiczek. Warto zaznaczyć, że WKS jako jeden z nielicznych klubów posiada drużyny w Orlen Ekstralidze (najwyższy poziom seniorski), a także w Centralnej Lidze Juniorek U17 i U15. Młode piłkarki nie tylko odnoszą sukcesy w swoich kategoriach wiekowych, ale powoli także są wprowadzane do pierwszego zespołu. Teraz wszystkie chętne dziewczyny mogą stać się częścią rodziny Śląska Wrocław.

Co należy zrobić, by dołączyć do SMS-u Junior i Śląska Wrocław? Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza (link - bit.ly/SMSJuniorSlask), a następnie przejście testów sportowych, które zaplanowane są w dniach 17-18 kwietnia 2023 roku na boisku na Kłokoczycach.

- 17 kwietnia 2023 - godzina 10:00 - testy dla kandydatek do klas IV - VIII Szkoły Podstawowej
- 18 kwietnia 2023 - godzina 10:00 - testy dla kandydatek do klas I - IV Liceum Ogólnokształcącego

Wszystkie kandydatki zapraszamy do wypełnienia formularza, który znajduje się tutaj - (link - bit.ly/SMSJuniorSlask).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również