Wydarzenia

Zmiany w Centralnych Ligach Juniorek | Piłka Kobiet

2023-05-20 15:00:00
Trwający sezon jest ostatnim, w którym juniorki rywalizują w ligach do lat 15 i do lat 17. W kolejnych rozgrywkach próg wiekowy zostanie podniesiony, a drużyny będą grać w Centralnej Lidze Juniorek U16 i Centralnej Lidze Juniorek U18+.
Główna zmiana dotycząca "młodszej" z lig to - oczywiście opróćz podwyższonego progu wiekowego - rywalizacja całosezonowa. Do tej pory walka w Centralnej Lidze Juniorek odbywała się wyłącznie w rundzie wiosennej, teraz będzie obejmowała system "mecz i rewanż", a zamiast czterech grup zostaną utworzone dwie. Będzie zatem wyglądać podobnie jak obecna Centralna Liga Juniorek U17.

Nowa CLJ U18+ nie będzie znacząco odbiegać od obecnych rozgrywek, ale warto zaznaczyć, że w każdym meczu będą mogły wystąpić dwie zawodniczki do lat 19. Dodajmy jeszcze, że w obu nowych ligach oczywiście zobaczymy zespoły Śląska Wrocław, a rozgrywki planowo rozpoczną się w sierpniu.

Przypomnijmy, że drużyna Śląska U15 zakończyła już sezon w CLJ (czwarte miejsce w grupie na osiem zespołów), z kolei WKS U17 rozegra jeszcze jedno spotkanie grupowe, po czym czeka go walka o medale. Te spotkania zaplanowane są na czerwiec.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również