Wydarzenia

Misja: Łęczna | Piłka Kobiet

2023-02-26 08:05:00
Koniec czekania, czas na ligowe granie! Po kilku miesiącach przerwy do gry powracają piłkarki Śląska Wrocław. Na początek rywal z wysokiej ligowej półki, czyli Górnik Łęczna. Początek spotkania w niedzielę - 26 lutego - o godzinie 12:00.

Inauguracja wiosny to zawsze swego rodzaju zagadka. Okres przygotowawczy nie oddaje tego, w jakiej formie jest drużyna, a ponadto nawet najlepszy mecz kontrolny nie zastąpi walki o ligowe punkty z rywalem. Wrocławianki nie przystępują do tego spotkania jako faworytki, ale najpewniej będą chciały przywieźć punkty z Łęcznej, choć sytuacja kadrowa jest co najmniej trudna.

- Sytuacja kadrowa nie jest zbyt ciekawa. Na ostatnim etapie wypadły nam trzy kluczowe zawodniczki - Asia Węcławek, Natalia Kulig i Klaudia Adamek, a to nie jest dobra wiadomość. Do tego wcześniejsze kontuzje Oli Dudziak, Karoli Iwaśko, Oli Żurek, Martyny Buś czy Oliwii Krysman... - wylicza szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

WYWIAD Z TRENEREM ŚLĄSKA WROCŁAW - PIOTREM JAGIEŁĄ

- W aktualnej sytuacji kadrowej każda zawodniczka musi być gotowa do odgrywania ważnej roli w zespole. W Łęcznej na pewno wyjściowa jedenastka będzie odmłodzona, pojawią się debiuty na ligowym boisku. Absencje zawodniczek w sporcie są normalną koleją rzeczy, znam swój zespół i wiem, że w takich momentach potrafi zagrać dobre zawody, jak choćby te w półfinale Pucharu Polski w Łodzi w poprzednim sezonie. Trudniejsza sytuacja dodatkowo nas mobilizuje - podkreśla trener Jagieła.

Niewykluczone zatem, że szanse otrzymają młode zawodniczki. Do kadry pierwszego zespołu włączone zostały Nadia Sobel, Katarzyna Watral i Magdalena Półrolniczak, a ostatnia z nich często rozpoczynała sparingi w wyjściowym składzie. Czy doczekamy się zatem ligowego debiutu?

Faworytem tego starcia będzie ekipa z Łęcznej. Rywalki zajmują drugie miejsce w tabeli, a w tym sezonie przegrały tylko raz - 0:3 z GKS-em Katowice. Śląsk natomiast jest piąty z bilansem 6 zwycięstw i czterech porażek. W pierwszym meczu tych zespołów - bardzo wyrównanym - łęcznianki wygrały 2:1, a honorowego gola dla WKS-u zdobyła Kamila Czudecka.

ZOBACZ: HISTORIA MECZÓW ŚLĄSKA Z GÓRNIKIEM ŁĘCZNA

Kto będzie cieszył się z inauguracyjnych punktów? A może Śląsk zanotuje pierwszy w tym sezonie oficjalny remis? Początek spotkania 12. kolejki Orlen Ekstraligi w Łęcznej w niedzielę (26 lutego) o godzinie 12:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi klubowa telewizja Górnika.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również