Wydarzenia

Wróblewska: Pokazałyśmy charakter

2020-08-13 18:00:00
Kobieca drużyna Śląska Wrocław wygrała inauguracyjne spotkanie Ekstraligi z ROW- em Rybnik 2:1. Porozmawialiśmy z jedną z bohaterek niedzielnego zwycięstwa, strzelczynię decydującej bramki Joanną Wróblewską. Warto przypomnieć, że Asia wróciła do Wrocławia po dwóch sezonach spędzonych GKS Katowice i jest jedną z liderek projektu trenera Piotra Jagieły.
Pierwszy - co ważne zwycięski - mecz już za Wami. Jak oceniacie przebieg spotkania z perspektywy czasu? 
  
Po tym jednym dniu, w którym miałyśmy czas na odpoczynek myślałam, że wyglądało to gorzej. Po obejrzeniu spotkania mam wrażenie, że ta pierwsza połowa nie była jednak taka zła, jak to wyglądało z poziomu boiska. Najwięcej błędów popełnialiśmy w przyjęciach, czy doskoku do przeciwnika, który był za mało intensywny. Myślę, że następny mecz będzie dwa razy lepszy niż ten w Rybniku. Wiadomo - trochę zjadła nas trema, bo to było pierwsze spotkanie ligowe. Niemniej jednak mecz wygrany i należy cieszyć się z trzech punktów.
 
Strzeliłaś gola na wagę trzech punktów i na trudnym terenie.  Co - Twoim zdaniem -zadecydowało o odwróceniu losów tego pojedynku?
 
Myślę, że zespół. Drużyna walczyła do końca, pokazała charakter i to właśnie był ten Śląsk Wrocław, który do ostatniego gwizdka będzie grał o zwycięstwo. To, że cały czas wierzyłyśmy w odwrócenie losów spotkania było decydującym czynnikiem. Kiedy zobaczyłyśmy, że gospodynie nieco opadły z sił to każda z nas czuła, że to jest “ten moment” i musimy go wykorzystać.
 
W następnej kolejce zmierzycie się u siebie z drużyną z Łodzi. Jakie są najmocniejsze 
punkty rywalek i  Wasze odczucia przed tym meczem? 
  
Zespół z Łodzi składa się z wielu ciekawych indywidualności. Na pewno musimy zwrócić uwagę na środek pola i na atak SMS-u. Jestem jednak pewna, że pokażemy - podobnie jak w poprzednim meczu - ambicję i charakter. To nie będzie jednostronne spotkanie i zrobimy wszystko, żeby rywalkom było z nami bardzo trudno.
 
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również