Wydarzenia

22 miesiące poświęceń

2019-04-17 14:40:00
Jaką drogę trzeba przejść, by spełnić marzenia? Przy takich przeszkodach wielu powiedziałoby „pas”, ale nie on – Patryk Ostrowski. Historia juniora Śląska to materiał na scenariusz filmowy.

Maj 2017 roku – Patryk Ostrowski, zawodnik juniorów starszych Śląska, na lekcji wychowania fizycznego pechowo zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie. Konieczny jest zabieg, następnie rehabilitacja.

Styczeń 2018 roku – Po siedmiu miesiącach Patryk jest już całkowicie zdrowy i trenuje z pełnym obciążeniem. Razem z zespołem U19 jedzie do Pragi na sparing ze Slavią. Dla niego to pierwszy mecz po poważnej kontuzji. Po jednym ze starć pada na ziemię. Konieczna zmiana. Diagnoza jest brutalna - zerwane więzadła krzyżowe przednie w lewym kolanie. Patryka czeka kolejna operacja…

Marzec 2019 roku – Patryk Ostrowski zmienia Bartosza Borunia w 75. minucie meczu z Jagiellonią Białystok w Centralnej Lidze Juniorów U18. Udowadnia tym samym, że nigdy nie można się poddawać. Od feralnego sparingu ze Slavią minęło 14 miesięcy mozolnej rehabilitacji, pracy na siłowni i ciężkich treningów. Od jego ostatniego meczu ligowego minęły 22 miesiące. Dziś czeka na następne wyzwania, realizując swoje kolejne cele.

 
Żeby robić to, co się kocha, czasem trzeba przekroczyć własne granice, pokonać ból, strach i mimo przeciwności iść dalej. I mimo bardzo młodego wieku – właśnie taki jest Patryk. Waleczny, pełny zapału do pracy, zawsze pozytywnie nastawiony. I przede wszystkim – z mentalnością zwycięzcy. Wszak on wygrał mecz, który niejeden spisałby na straty.

- Na początku było ciężko, nie potrafiłem się pozbierać i tak naprawdę nie wiedziałem, co mnie czeka. Po operacji długo leżałem, miałem wiele myśli… Potem zaczęła się rehabilitacja, podczas której powiedziałem sobie, że chcę grać i muszę wrócić na boisko – opowiada Patryk.

Dalszy ciąg artykułu w kwietniowym numerze magazynu "Wokół Śląska". Oficjalny miesięcznik wrocławskiego klubu można nabyć w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej, na Wyspie Kibica w Arkadach Wrocławskich, oficjalnym sklepie VitaSport przy ul. Legnickiej 55F, w wybranych salonach Kolportera i na Stadionie Wrocław podczas meczów. Można go również zakupić w sklepie on-line już teraz - TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również